Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Adnak-e nekem 10 évesnek...

MARKÓ KRISZTINA kérdése:

Adnak-e nekem 10 évesnek kálium-joditot?

Figyelt kérdés
2015. nov. 11. 16:53
 1/2 M@teee válasza:

Ammeg minek neked? Fukushimába mész vagy mi?

Tudom hogy off de érdekel.Amúgy sztem NEM.

2015. nov. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Krisztina,

ez már a sokadik ilyen jellegű kérdésed itt a fórumon.


Az összesre válaszolnék:

1. Vannak olyan vegyszerek - például a szimpla kősó (nátrium-klorid), desztillált víz, kénpor, szalicíl, stb... amelyeket bármilyen háztartási boltban, vegyianyag-boltban, gyógyszertárban (vény nélkül!), festékboltban adnak. Egyes anyagoknál - savaknál, lúgoknál, veszélyesebb szereknél - az eladó megtagadhatja/furcsálhatja a korlátozottan cselekvőképes kiskorúnak (14 év alattinak) való árusítást.


2. Vannak olyan vegyszerek, amelyek ilyen boltokban nem kaphatóak. Ez esetben 3 lehetőség lehet:


* 2a: A szer engedély beszerzése nélkül kapható valamilyen laborvegyszer boltban, csak meg kell rendelni - itt a kiskorúakra vonatkozó lehetőségek hasonlóak az előzőekhez.


* 2b: A szer kapható valamilyen laborvegyszer bolttban, de veszélyessége miatt beszerzéséhez szükség lesz ÁNTSZ-engedély(ek)re ( [link] ) - ilyet te nem kapsz.


* 2c: A szer nagyon veszélyes - erősen radioaktív, mérgező, robbanékony - ezért csak további engedélyek beszerzésével lehet esetlegesen hozzájutni.


A kálium jodid gyógyszertárban (100*100 ug - 10 mg - kb 1000 Ft áron: [link] ) vagy vegyszerboltban kapható. Nem vényköteles, bár elképzelem a gyógyszerész(nő) arcát, amikor egy 10 éves kislány ilyesmit kér tőle. ;)

2015. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!