Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet túlhűtött vizet...

MARKÓ KRISZTINA kérdése:

Hogyan lehet túlhűtött vizet csinálni?

Figyelt kérdés
2015. nov. 14. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én beraktam ásványvizes palackot mélyhűtőbe -egyébként szénsavas volt, a nyomás még hozzátehet-, nem állt szándékomban túlhűteni csak bent felejtettem 4-5 órára.


Mikor kivettem láttam egyetlenegy jégkristály sincs benne, és mivel már hallottam erről a jelenségről korábban is gondoltam neki ütöm picit a falnak hátha beindul a folyamat, és láss csodát..



A lényeg, hogy mélyhűtő gyorsan fagyasszon, ha lehet ne mozgasd, 4-5 óráig rá se néz, mikor kiveszed mechanikai hatásra fog beindulni a kristályosodás, szóval adj neki rendesen.

2015. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
100%
Az első története velem is megesett. Annyi eltéréssel, hogy direkt hagytam bent a fagyasztóban a szénsavas vizet egy estére, mert másnap kirándulni mentem és kánikula volt. Reggel veszem ki, nézem, teljesen folyékony. Már azt hittem, gond van a mélyhűtővel. Aztán hirtelen elkezdett kristályosodni és 10 mp múlva tömör jég volt az egész. Elég zavarbaejtő jelenség, mert elviekben nagyon tiszta vízzel esik meg könnyen, mindenféle rezgéstől mentes környezetben. Itt egyik sem volt adott.
2015. nov. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sima csapvízzel is előfordulhat ilyen. Ha nem kap nagy mechanikai behatást, akár -10°C -ig is túlhűthető fagyás nélkül.

Elég pl. ha egy pohár vizet beraksz.

Amikor túlhűlt, ejts bele pl. egy pénzérmét.

2015. nov. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

Nekem egyszer a szemem előtt kibontott üveg sör fagyott be fenékig a kupak levétele után. Gondolom az első széndioxid-buborék volt az indító góc.

Ha akarsz otthon kísérletezni vele, akkor ajánlom az átlátszó (műanyag! Az üveg felrobbanhat a hirtelen befagyástól!) pohár és desztillált víz használatát, ha nem vibrál erősen a hűtő a kompresszorától, elsőre sikerülni fog.

Jópofa trükk, ha fogsz egy pénzérmét és beejted a pohárba, beindítja a fagyást és ha elég gyorsan fagy, a pénzérme a pohár közepén fog "lebegni" a jégben.

Aztán lefotózod és lehet találós kérdésezni a haverokat, hogyan tudtad a vízben lebegve befagyasztani a pénzt.

2015. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én már sokszor jártam így sajnos. :P Beraktam a vizet a mélyhűtőbe. Nagyon szomjas voltam, a víz meg meleg ezért szerettem volna ha gyorsan lehűl. Azonban ottfelejtettem és amikor elővettem, a szemem láttára fagyott meg. Így sajnos szomjas maradtam.
2016. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!