Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha érdekel, akkor érdemes...

Ha érdekel, akkor érdemes lehet mérnökinformatika szak elvégzése után szerezni egy matek vagy fizika diplomát (msc minimum)? Csinált már valaki ilyesmit / tervezi?

Figyelt kérdés
Persze mellette dolgoznék mindkettő esetben.
2015. nov. 22. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Na azt azert megneznem, hogy melo mellett hogyan vegzel el egy matek/fizika MSC-t...
2015. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Én az ELTE fizika bsc-n végeztem, és fizikus msc elvégzésére semmi esélye annak, aki nem fizika bsc-ről jön. Nem is tudom hogy gondoltad ezt a mérnökinfó karos alapot, hiszen nem is tanultok érdemlegesen fizikát. Egyébként jött át msc-re pár fizikás a BME-ről, de akik nem az anyagtudományra mentek, azok rendre lemorzsolódtak, illetve be sem jutottak, mert elég gyenge lett a szóbeli felvételijük.

A BME fizika sokkal gyengébb az ELTE fizikánál, igaz, más is. Ott kevesebb hangsúlyt fektetnek arra, hogy a hallgató megértse a dolgok mélyén rejlő finomságokat, hogy mi miért is van pontosan.


Szóval a kérdésre az a válasz hogy nem, ugyanis szóbeli felvételi van, be se tudna egy mérnökinfós kerülni.

2015. nov. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsi, de azt kell hogy mondjam, ebből a válaszodból ítélve nem nézném ki belőled, hogy fizikusnak tanultál. Félreértetted.

Úgy gondoltam, hogy a mérnökinformatika után elmegyek fizika bsc-re, majd onnan msc-re.

2015. nov. 22. 21:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3:

Nem haragszom érte, bár ezt nem tudom miből sikerült leszűrnöd.

Viszont ezt nem írtad bele a kérdésedbe, hogy bsc-re jönnél. Én meg gondoltam Msc-re, mert tudnál felvételizni, valószínűleg el tudnád fogadtatni azt a minimum kreditnyi tárgyat, ami a felvételihez kell.


Most hogy teljesen más aspektusba helyezted a kérdést, a válasz attól függ, milyen szakirtányon szeretnél tanulni. A lehetőségek: elméleti fizikus, alkalmazott fizikus, biofizikus, geofizikus, meteorológus illetve tanár.

Én elmfizet végeztem, itt minden tárgyat kötelezően emelt szinten kell felvenni (amiből van), és minden félévben van labor is. E mellett nem lehet dolgozni, viszont más szakirányok hallgatói közül ismertem olyanokat akik dolgoztak. Ők ezt megtehették, mert a követelményük szerényebb volt valamelyest.

2015. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alkalmazott fizikus szakirányon lennének perspektíváid, hiszen ott elég sok programozási tárgy van, amiket te nagy valószínűséggel már tanultál volna, így annyi előnyöd lenne.
2015. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!