Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Álmunkban tényleg nem tudunk...

Álmunkban tényleg nem tudunk olvasni?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam/hallottam már, pedig szerintem nem igaz. Sokszor álmodtam már olyat, hogy olvastam benne, az egyiket múlt éjjel.
2015. nov. 25. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb esetben én is ezt tapasztaltam. Ha álmomban írni, vagy elolvasni akarok valamit, összekeveredik az egész.

Tudom mit akarok, de végül nem az jelenik meg, valami zagyvaság lesz belőle, és egyre jobban eltávolodok attól, amit eredetileg le akartam írni. Az elolvasásnál szintén ez van: Először mintha látnék benne értelmet, majd elkezd az egész kesze-kusza lenni. Sokszor álmodom azt is, hogy felébredek és ránézek a digitális órára ,hogy mennyi az idő, és nem tudom értelmezni a számokat.

Ritka esetben előfordul, hogy eltudom olvasni, de az nem is elolvasás, inkább amolyan bevillanás. Ez ébredés előtti pillanatban van. Szóval lehet, hogy függ az alvási szakasztól, az alvás mélységétől.

2015. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Konkrét emlékeim vannak arról, hogy álmomban olvasok, bár lehet, hogy az már félálom volt, közvetlenül ébredés előtt.
2015. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Volt valamikor egy álmom ahol olvastam valamit, könyvet vagy valami cikket és közben felébredtem, már nem emlékszem miről szólt de akkor reggel még tudtam elég pipa voltam, mert így nem tudtam meg mi lett a vége.

Feliratokat szoktam olvasni álmomban mondjuk boltban nézek vmi címkét, azt is rendszeresen álmodom hogy felébredek és megnézem az órát, ilyenkor emlékeim szerint sosem volt, hogy nem tudtam értelmezni, mindig láttam egy időpontot. Még olyan is volt, hogy nem emlékeztem, hogy álmodtam vagy tényleg megnéztem az órát éjjel.

Ha reggel valami fontos dolog van rendszeresen vannak ilyen álmaim, az változó, hogy a valósnál korábbi vagy későbbi időpontot lát(hat)ok, sokszor álmodom hogy idő van, felkelek, öltözök, mosdok.. aztán csörög az óra és kelhetek...

2015. nov. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Ez ugyanolyan tévedés, mint az, hogy az álomban nem lehet színeket látni, ízeket, szagokat érezni.

Ezt olyan emberek terjesztik, akik még sosem élték meg.

Lehet, hogy van olyan ember, akire igaz, de akkor sajnálom szegényt.

Velem előfordult olyan is, hogy álmomban verset írtam, amikor felébredtem, olyan gyorsan elszállt, hogy csak az első versszakot volt időm leírni, mielőtt teljesen kiesett.

2015. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is elég gyakran álmodtam már, hogy olvasok, főleg egy kiadós tanulás után.
2015. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is "olvastam" már álmomban,sőt ... Mire másnap utána néztem valami zene vagy könyv cím volt az eredmény:D
2016. jan. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!