Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a különbség azok között az...

Mi a különbség azok között az emberek között, akik álmodnak (vagy emlékeznek az álmaikra) és azok között akik nem?

Figyelt kérdés

Nekem mindig is nagyon intenzív álmaim voltak és vannak a mai napig. Már 40 felé közeledek, de még gyerek kori álmaimra is emlékszem. Viszont egyre több olyan ismerősöm van akikkel beszélgetek erről, és kiderül ,hogy az ismerőseim nagyobb százaléka az, aki nem álmodik, vagy legalább is nem emlékszik rá.

Nem jutottam dűlőre azzal, hogy kiegyensúlyozott vagy sem, álmodozó művész lélek, vagy racionalista, mert eléggé megoszlik.


2015. nov. 25. 11:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy mindenki álmodik, ha nem is emlékszik rá.

Nem tudom biztosan, de szerintem az ébredés módjával lehet kapcsolatban. Talán ha valaki ébredéskor rögtön a feladataira fókuszál, "kiugrik" az ágyból, vagy egyből belenyilall, hogy mondjuk nehogy elkéssen, az rögtön elnyomja az álom emlékeit. Én pl. elég lassan szoktam felébredni, és így néha emlékszem az álmomra, de sűrűn van, hogy pár perc után már is felejtem, és csak arra emlékszem, hogy ébredéskor még emlékeztem rá. :)

2015. nov. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!