Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mire jó a sakk?

Mire jó a sakk?

Figyelt kérdés
Mit fejleszt, valaki tapasztalta már, hogy mondjuk azután, hogy elkezdett sakkozni, jobban ment a matek, vagy jobb lett az agya? :D

2015. dec. 5. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
logikát, átláthatóságot, megoldásokat (lépéseket)
2015. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"valaki tapasztalta már, hogy mondjuk azután, hogy elkezdett sakkozni, jobban ment a matek, vagy jobb lett az agya? :D"


Ezt nem igazán fogod tapasztalni. Egyrészt, mert nem igazán adódik olyan helyzet, hogy éveken át csak sakkozzál, és semmi mással se foglalkozzál, hogy aztán le tudd mérni, hogy mennyivel másként állsz a dolgokhoz, mint a sakkozás előtt. Másrészt az agyaddal az életed minden percében együtt kell élned, tehát nem veszed észre a változásait. Mint ahogy anyudon, apudon vagy testvéreden sem veszed észre, hogy apránként változnak, ha együtt élsz velük, és minden nap látod őket. Ellenben ha valakivel több évig, akár évtizedekig nem találkozol, akkor nagyon szembetűnő változásokat tapasztalhatsz rajta, mind kinézetében, mind viselkedésében.

2015. dec. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A sakk sok mindet fejleszt a memóriától az átlátóképességen át. De nem direktben úgy, mint "ha vízbe dugom a kezem, vizes lesz". Ez kissé áttételesebb, ahogyan az iskolai tananyagnak sem minden betűjét alkalmazod direkt naponta, mégis, ha tanulsz, előbbre jutsz, mintha nem.
2015. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sakkozás és sakkozás között is van különbség. Más úgy sakkozni, hogy csak pakolgatod a bábukat (ilyet akármelyik logikai játékban csinálhatsz) és más az, ha valaki versenyszerűen sakkozik és a sakkönyveket bújja, fejből mond el neked évtizedekkel ezelőtt lejátszott játszmákat lépésről lépésre, mint az egyik haverom, aki országos versenyeken szokott szerepelni és még a WC-jében is sakkönyveket tanulmányoz kulázás közben :D De az a furcsa, hogy ez a haverom világ életében rossz volt matekból, pedig lenne hozzá logikája, csak lusta volt mindig is leülni megtanulni. Úgyhogy fejleszti a logikát, de ötös nem leszel automatikusan matekból, mert ahhoz szorgalom, kedv, tantárgy szeretete stb. is kell.
2015. dec. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedben lévő iránynak inkább a forítottja a valós. Én azt tapasztaltam, hogy amint egyre nagyobb a tudásom az elméleti matematika terén, úgy a sakktudásom is jobban fejlődik. A sakknak meg van a maga matematikjája, ezt véges matematikának mondják. Egy véges rendszerről van szó, diszkrét lépésekkel.
2015. dec. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Basszus kérdező, ez nem a Sims 3...
2015. dec. 6. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!:)


Utolsó! Megnevettettél :D

2015. dec. 6. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki 20 éven keresztül az algebrával foglalkozik, akkor jobban fog érteni a halmazelmélethez?


Hát max egy nagyon kicsit. A sakknak egész más logikája van, mint a mateknak. Sőt, a matekban is az egyes témaköröknek más-más a logikája.

2015. dec. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Stratégiát, előrelátást, előre tervezést fejleszt. Főleg. Meg logikát, memóriát is.
2015. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!