Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mért nem vagyok képes kreatív,...

Mért nem vagyok képes kreatív, kombinatív gondolkodásra?

Figyelt kérdés
Teljesen butának érzem magam, pedig diplomás, több nyelvvizsgával, jó állással rendelkező ember vagyok. Nem vagyok képes kreatívan, kombinatív módon gondolkodni. Csak az megy, amit megmutatnak, motorikusan csinálok mindent. Nem jövök rá magam teljesen logikus, evidens dolgokra, és dúlok-fúlok magamban, amikor megmutatja valaki. Mit lehet tenni ez ellen, mi fejleszti a kreatív gondolkodást? A közoktatásnak nem sikerült.

2015. dec. 15. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez történik azzal, aki végigjárja az iskolát, főleg ennyit. Kiírtotta belőled a **** taníttatási rendszer az összes kreativitást, soha nem fogod visszaszerezni, kongitiv IQd 0.
2015. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Belőled is kiirtotta, látom. :( A kérdést értelmezni kellene. :(
2015. dec. 15. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én ilyen jelenséggel még nem találkoztam. Azt tudom mondani, hogy két dolog lehetséges:

1) Ha így is le tudsz élni egy teljes életet (ami minőségi értelemben teljes), és téged ez a probléma nem zavar, nem akadályoz, sikeres tudsz lenni, akkor nincs gond. De ezt neked kell tudnod.

2) Ha téged ez komolyan zavar, és úgy látod, korlátol abban, hogy kibontakozz, akkor nincs más hátra, mint fejleszteni a kreativitásod.

Ez egy meglehetősen nehéz feladat lesz, de nem akarok szépíteni. Nem tudom, hogy inkább a mérnöki (természettudományi) vagy a bölcsész, esetleg társadalomtudományi dolgokhoz értesz-e jobban.

Amit tehetsz, hogy rá keresel arra, hogy "kreativitás fejlesztése". Ez egy fejleszthető dolog, biztos találsz pár módszert.

Amit én ajánlani tudnék neked, hogy először is olvass. Persze szépirodalmakat, regényeket. Azután próbálj meg megalkotni egy saját történetet. Nem kell regényt írni, elég ha egy 10-20 oldalas történetet összehozol. Ezt nem másoknak írod, nem baj, ha rossz. Saját magadnak. El is mondom, miért javaslom neked. A történetírás fejleszti a kreativitást. A történetet már magát neked kell kigondolni, a szereplőket a nulláról megalkotni, a történet fonalát elvinni valamilyen irányba. Ez legelsőre nagyon nehéz lesz. Ezért kell olvasnod, hogy meglegyenek a kapaszkodók. Ez persze egy területe a kreativitás fejlesztésének, de innen lehet aztán egyre tovább és tovább lépni. Valahonnan el kell indulnod. Ha el kezdesz írogatni, előbb-utóbb lehet, hogy maguktól fognak jönni újabb ötletek. És az jó, azzal már lehet valamit kezdeni. Csak legyen kiindulási alapod! Valahonnan elindulva építkezel. Nem azt mondom, hogy két nap alatt lesz látható eredménye. Még az is lehet, hogy hónapokig, évekig tart. De valamikor lesz. Persze ez önmagában kevés, de innentől magad is nézhetsz olyan feladatokat, amik fejlesztik a kreativitást. Minden téren.

2015. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Belőlem? Hát, ezt 1 válsz alapján nem mondod meg, de amúgy nem tette. De a visszaszólásod sem valami kreatív. Bocs, ha megsértettelek, nem akartam. Csak segíteni akartam. Próbáltam. Amúgy robocraftozz, az fejleszti a kreativitást. 1. voltam.
2015. dec. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért szóltam vissza, mert baromságot írtál, és nem ajánlottál semmit. Mi az, hogy kognitív IQ-m 0?
2015. dec. 15. 21:42
 6/7 A kérdező kommentje:
Na majd akkor robocraftozok is :D A második válaszolónak köszönöm a javaslatait!
2015. dec. 15. 21:43
 7/7 Tislerics Máté ***** válasza:

ROBOCRAFT!!!!! BEST GAME EVER...


ha már itt tartunk, akkor a LEGO is király. :) az még a finom motoros készségeket is fejleszti.. :) (nem csak gyerekeknek ajánlott...)


Alapvetően amúgy szerintem a kreativitás = problémamegoldás.... az élet minden területén lehet fejleszteni... a lényeg a minél egyszerűbb, frappánsabb, hatékonyabb megoldásra való törekvés.... és nem hátrány, ha ehhez párosul egy kis lelkesedés, érdeklődés. unottan, nem lehet kreatívnak lenni...

2015. dec. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!