Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » ISS azaz a nemzetközi űrállomá...

ISS azaz a nemzetközi űrállomást lehet-e látni amikor elmegy felettünk?

Figyelt kérdés

Mivel a pozícióját is megadják, plusz még kamera is van rajta észre lehet venni


[link]



2015. dec. 18. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet látni. Legalábbis akkor, amikor olyan pozícióban van felettünk, hogy meglátjuk rajta a Nap fényét.
2015. dec. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 schamuelson ***** válasza:
100%
Általában kevéssel naplemente után érdemes figyelni, mikor az égbolt már kissé sötétebb. Nem minden nap érkezik fölénk alkalmas időben. Ezen az oldalon nyomon tudod követni, a kék színű,"10-day predictions" feliratú mezőre kattintva láthatod, melyik napok esélyesebbek, illetve pontos érkezési időt is kiírnak. Minél nagyobb negatív szám áll a magnitudo oszlopban, annál jobb a láthatósága az űrállomásnak.
2015. dec. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Kattints az európai pöttyre aztán Budapestre, végül alul "Next Sighting". Ki fogja írni, legközelebb mikor figyelhető meg. Itt kattinthatsz lent "SkyTrack", és ki is rajzolja, hol vonul el az égen.


Vagy egy egyszerűbb térkép:

[link]

2015. dec. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben hullócsillag sasolás közben láttam.

Mivel nem olyan volt, mint egy hullócsillag, megnéztem a flightradar-on, hogy repülő volt-e de nem volt akkor felettünk.

Majd itt a gyk-n kérdeztem, hogy azmiaz és utánanézve az időpontokat tényleg az ISS volt.

2015. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Androidra van egy Iss detector nevü alkalmazás a google play-en. Beállíthatod hogy értesítsen ha közeledik, és nem maradsz le róla.
2016. jan. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 schamuelson ***** válasza:

Most vettem észre, hogy a lényeg, a link kimaradt a hozzászólásomból (2)

Íme: [link]

2016. jan. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 spectator ***** válasza:
Érdekes adalék: Mindenféle segédeszköz nélkül szoktuk figyelni éjszaka a balatoni nyaraló teraszáról. Jól látható, olyan mintha repülőgép lenne. Az érdekesség az, hogy kb. 1 1/2 óra alatt kerüli meg a földet, tehát szerencsés esetben (több ilyen volt) másfél óra múlva újra látható, csak más irányban megy át az égen.
2017. jún. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
Lehet. A jó öreg Heavens-Above oldalon megnézheted, mikor és merre érdemes keresned.
2019. júl. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!