Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A középkorban nem használtak...

Sansa LannisterStark kérdése:

A középkorban nem használtak üveget az ablakhoz?

Figyelt kérdés
Minden középkori filmben üveg nélküli ablakok vannak, akármilyen hideg van vagy eső, csak becsukják a zsalut és kész. Gondolom ezek korhű filmek, de üveget már az ókorban is gyártottak, miért nem használták az ablakokhoz? Annyira drága volt hogy csak a gazdagok engedhették meg maguknak? Akkor a kastélyokban, várakban miért nem volt?

2015. dec. 31. 11:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
a templomok ablakán volt üveg
2016. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 TappancsMancs ***** válasza:

[link]


De keleten papírt használtak meg máshol bőröket, amiket írtak.

2016. jan. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló, de vicces vagy... Te is fáznál, ha egész nap egy fűtetlen kőházban kéne lenned, hiába van rajtad csizma, kabát, nem lehet egész nap ellenni vele. Én voltam már egész nap fűtetlen házban, jól fel voltam öltözve de pár óra múlva már vacogtam.
2016. jan. 3. 11:25
 14/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jól voltál felöltözve, de régen az állatbőr/szőr ruhák jobban szigeteltek.

(nehezebbek is voltak az biztos)


Szerinted az eszkimók hogy létezhettek?

Nem hiszem, hogy az igluban olyan meleg lett volna.



Még régebben félig földbe süllyesztett házak voltak meg jurta, aminek a tetején volt egy kis nyílás, ahol kiszállt a füst és bederengett a fény, semmi ablak.

A tűz meg addig égett, amíg volt mit rátenni, az is világított egy keveset...

2016. jan. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

de ahogy a korábbiak is írták, hal, húgyhólyagot használtak, de szerintem az elvékonyított állatbőrök is átengedték a fényt egy kicsit.

(pl nyúlbőr jól kinyújtva, bezsírozva...)

2016. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!