Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki eltudná magyarázni a...

Valaki eltudná magyarázni a kerület-területet röviden? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Sürgős! Holnap dolgozat, és eddig beteg voltam még téliszünetben se mozdultam ki, csak a tüzijátékozásnál.


A kerület-terület alapszabályai kellenének.

Pl. mi az h 4.a , a.b,a.a , 2.a , 2.b setb.



Előre is köszönöm, még ma kéne válasz. :/


Nem értem ezt az egészet sajnos, pl. hogy ha a téglalap oldalat összeszámoljuk, akkor az lesz a terület, és azt meg kell szorozni úgy hogy 2.a +2.b ? Remélem hogy így van én így jegyeztem fel. És ugye ha azt összeadjuk akkor az lesz a kerület? És utána már nem kell csinálni semmit?



#matematika #dolgozat #fontos #Kerület-terület
2016. jan. 3. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:

csak azt tudom, hogy én hogy tanultam meg.

Kinyitottam a könyvet.

2016. jan. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi , de nem ezt kérdeztem.
2016. jan. 3. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:

A téglalapnak a szemközti oldalai egyformák, ha a-val és b-vel jelöljük a két különböző oldalát, akkor a kerülete 2*a + 2*b (mindkét fajtából 2-2 van, össze kell őket adni), ami ugyanaz, mint a 2*(a + b). A területe pedig a két oldalának a szorzata, vagyis a*b.


A négyzet ugyanez, csak a=b miatt egyszerűbb. Ha a-val jelöljük az oldalát, akkor a kerülete 4*a, a területe meg a*a.

2016. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm !!! ^^ bemagoltam, már csak a mértékegységeket kell megtanulnom és 5-ös lesz.
2016. jan. 3. 21:35
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
A matematikát nem bemagolni kell, hanem megérteni :)
2016. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!