Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet valami 90-es évek...

Lehet valami 90-es évek végi,2000-es évek elejei dologra azt mondani hogy retro?

Figyelt kérdés
Vagy közel-retro? vagy valami hasonló?

2016. jan. 7. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a betárcsázós modem meg a floppylemez már szerintem elég retro.
2016. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és mondjuk egy 1999-es fénykép?
2016. jan. 7. 21:18
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az csak simán régi. Max ami a képen van lehet retro.
2016. jan. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
bakker, de öregnek érzem most magam
2016. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak, amit már tényleg nem használunk. De régen is volt az! Emlékszem, mikor még úgy kellett netezni, hogy betárcsáztuk modemen, volt az a csipogó hang, és mindig figyelni kellett, hogy ne sokáig netezzünk, mert időre ment a számlázás. És nem lehetett közben telefonálni, mert akkor megszakadt az internet, és tárcsázhattunk újra (persze csak ha már letették a telefont).

És milyen kicsi adatforgalom volt! Egyik haveromat kiröhögtük, amikor emailben akart átküldeni valakinek egy 4 GB-os fájlt, azt mondtuk, ekkora méretet életben nem lehet feltölteni netre.

De az is jó volt, amikor tévében ment valami jó film, és felvettük videokazettára, aztán tök boldoguk voltunk, hogy most már bármikor megnézhetjük. Hát az mekkora volt. :D Ha pedig nagyon meg akartunk szerezni egy filmet, akkor mentünk videotékába. Hogy örültünk, ha kihozhattunk egy kazettát.

Zenét is magnokazettákon hallottuk. De féltünk, hogy a szalag tönkremegy idővel, ezért készítettünk magunknak biztonsági másolatot. Az az igazi retro érzés, amikor magnokazettáról másolsz magnokazettára. :D Ehhez olyan magno kellett, ami két kazettát is tudott egyszerre kezelni, egyiken elindítottuk a lejátszást, másikon a felvételt, és meg kellett várni, még végigjátssza a teljes kazettát. :D Aztán persze meg kellett fordítani, és a másik felén is ugyanezt eljátszani.

Persze a csúcs az volt, amikor bejött a DVD. Azon gondolkodtunk, hogy vajon a DVD ki tudja-e szorítani a videokazettát. Annyival drágábbak voltak a filmek. Meg akkor úgy látszott, hogy jó a videokazetta is, felesleges a DVD. Ma meg már majdhogynem a DVD is elavult...

Na meg a discman. A '90-es években mindenkinek walkmenje volt, az nagyon menőnek számított. Vihetted magaddal a kedvenc kazettáidat. Azután jött a discman. Nagyobb volt, mint egy walkmen, de ebbe már CD-t tehettél bele. Az milyen nagy szám volt! Meg emlékszem még a hordozható DVD-lejátszókra. Ilyeneket még ma is árulnak. Néhány ismerősömnek volt. Alig tudtuk elhinni, hogy út közben is tudnak filmeket nézni. Mekkora szám volt ez akkor!

Ezekre már mondhatni, hogy retro dolgok, de jó érzés azért visszagondolni rájuk, és belegondolni, mennyit változott a világ. Na de én a '90-es évek gyereke vagyok, és gyerekkoromban, ami a legmenőbb volt, és ma már szinte senki sem ismeri, az a pokémon tazo. :D Ha ma ezt mondanám valakinek, nem is értené. Akkor pedig mindenki olyat gyűjtött.

Mondjuk a tetris meg a tamagocsi is jók voltak. ;)

2016. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Én 90-es évjáratú vagyok, de azt látom, hogy életstílus, kultúra legalábbis Magyarországon sokkal jobban hasonlított a Kádár-rendszerre 2000-ben, mint manapság.


Így visszagondolva, talán 2000 volt az utolsó "szoci év", amikor mindenki kazettát hallgatott, gyorsétel helyett a hagyományos magyar konyhát preferálták, keleti kocsikkal jártak és nem igazán volt internet, mobil, számítógép.


Aztán 2000 után, főleg a 2004-es EU csatlakozással nagyon hirtelen változni kezdett minden.

2016. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nézz csak rá egy CRT monitorra :D
2016. jan. 8. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

mai napig megvannak a pokémon tazok xd

volt hozzájuk valami wc papír guriga méretű tároló is xd


hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem lazán

2016. jan. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat amikor kisgyerek voltam abbol az idokbol van sok kep, es a hatterben meg a videoton tv villog. 90es evek oltozkodesi stilusa meghatarozo, olyan ingek, polok... gyerekjatekok.... regi vezetekes telefon kabelet huzogatjuk kisgyerekkent... szerintem lassan retro lesz... az 1998asok, akik iden lesznek nagykoruak, az boven kilencvenes evek vege.... lassan 20eve volt, szinte retro....
2016. jan. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 98-as vagyok, de még mindig szép emlékek fűznek a VHS kazettákhoz, audio kazettákhoz, nem hogy internet, de számítógép sem volt itthon egészen 2007-ig. De valamilyen szinten visszamennék a 2002-3 közötti időszakokba.
2017. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!