Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kik voltak a szabadkőművesek...

Kik voltak a szabadkőművesek és mi volt a céljuk?

Figyelt kérdés
Rákerestem ugyan a googlen de nem világos minden.
2010. márc. 26. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2010. márc. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
rágugliztam én is de nem teljesen fogom...mi is volt a céljuk?....de azért köszi
2010. márc. 26. 15:42
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem voltak, hanem vannak.

Nincs előre eldöntött céljuk. Van egy eszmerendszer vagy értékrend, amit képviselnek, és ezt igyekeznek érvényesíteni. A mai Magyarországon elég jelentéktelenek. 100 évvel ezelőtt elég jelentős erőt képviseltek, működtettek szanatóriumokat, ingyenkonyhákat, részt vettek lakásépítési programokban, és bizony politizáltak is, főleg liberális irányban.

2010. márc. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem csak voltak hanem még mindig vannak.
2010. márc. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
bocs hogy megint kérdezek és köszi hogy írtatok de miaz aaz eszmerendszer v. értékrend amiben ők hisznek?
2010. márc. 26. 15:56
 6/12 anonim ***** válasza:

A szabadkömüvesek meg Galileo Galilei idején alakúltak. Amikor a pápa kivegeztette Galileot a tudósok összefogtak h megbosszulják... Eleg hosszú történet. Többet megtudhatsz róluk Dan Brown 'Angyalok és démonok' c. Könyvéből.

Azóta ellenség az egyház a tudományal

17f

2010. márc. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, nehogy elhidd az utolsónak egy szavát is :))))


Dan Brown népszerű bestselleríró, de nem több, mint bestselleríró. Meséket ír, nem is túl tehetséges.


Amúgy rengeteg információ van az interneten a Kőművességről. Persze inkább angolul. Durván leegyszerűsítve úgy mondhatnám, hogy befelé és kifelé irányul a tevékenységük. Befelé, mert fejlődnek, a szabadkőművesség önfejlesztésről is szól, illetve a testvériség ápolásáról. Kifelé, mert jótékonyan és a felvilágosodás, az emberi jogok stb. érdekében tevékenykednek.

2010. márc. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat én is az Angyalok és Démonokat olvasom de tudom hogy csomó hülyeség van benne Dan Brown is mondta
2010. ápr. 1. 20:33
 9/12 anonim válasza:
Egyes elképzelések szerinte a Templomos lovagrend utódai. Bár véleményem szerint nem foghatók hozzájuk.
2010. ápr. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
kössz
2010. ápr. 4. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!