Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 0 meredekség, illteve "végtele...

0 meredekség, illteve "végtelen" (nem azonosítható)?

Figyelt kérdés

Addig oké, hogy ha van 2 pont (8,3) (0,3), akkor az egyenes képlete az y=3

de ha (3,5) és (3,10) akkor hogyan jön ki az x-3=0?


2016. jan. 11. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, ahogy az y=3-nál, csak van egy plusz lépés; tudjuk, hogy a lineáris függvény képlete y=mx+b, viszont ha a meredekség "nem azonosítható", az azt jelenti, hogy a pontok nem határoznak meg függvényt, az meg egyenes esetén csak úgy lehet, hogyha "függőleges" (az x-tengelyre merőleges). Ekkor meg kell nézni a pontok első koordinátáját, és azzal lesz egyenlő az x.


Formálisan egyébként x-3+0*y=0 lenne az egyenleted, ebből is látszik, hogy az y-koordináta mindegy, hogy milyen, x értéke pedig mindig 3.

2016. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jajj tényleg, nem esett le, hogy a 3mat a másik oldalra kell vinni, köszönöm
2016. jan. 11. 19:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Annyit azért még hozzátennék, hogy a "végtelen" és a "nem azonosítható" még ebben az esetben sem egymás szinonimái, különben pedig nagyon más fogalmak. Ha ezt nem veszed figyelembe, később rettenetes problémáid lesznek.


A konkrét feladatodhoz: a két pontot összekötő egyenesre fel lehet írni a megfelelő egyenleteket. Itt azonban rögtön észre kell venni, hogy az y koordináták nem változnak, miközben az x igen. Ez csak az y=3 esetén lehetséges. A másodikban viszont az x koordináták nem változnak, miközben az y igen. Ez meg csak x=3 esetén lehetséges. Az első egy vízszintes, a második egy függőleges egyenes.

2016. jan. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én tisztában vagyok, a kettő különbségével, csak még korábban a tanár végtelent mondott, nem tudom miért, azért írtam le ""ben. Ebben az esetben ugye 0-val osztunk, mivel x1-x2 (x mindig ugyanaz)=0, és 0*végtelen is 0 maradna, ezért nem értelmezhető.


Köszönöm a választ :)

2016. jan. 12. 11:41
 5/5 A kérdező kommentje:

"Ez csak az y=3 esetén lehetséges. A másodikban viszont az x koordináták nem változnak, miközben az y igen. Ez meg csak x=3 esetén lehetséges. Az első egy vízszintes, a második egy függőleges egyenes."


Igen, csak a könyv x-3=0 formában írta, nem x=3 az zavart meg.

2016. jan. 12. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!