Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lenne köztetek valaki űrhajós...

Lenne köztetek valaki űrhajós vagy űrutazó?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mikkel jár hogy valakit űrhajósnak engedjenek, és magyarországon kicsi rá az esély, ezért csak ezt kérdezem, hogy lennél-e vagy nem?

17/ l


2016. jan. 20. 21:01
1 2
 11/12 Wadmalac ***** válasza:

Zuhany. Hmm.

Hát, azért annyira nem egyszerű.

Először is, búvármaszkban kellene zuhanyozni, hogy ne lélegezzenek vizet, másodszor utána annyi ideig szedhetnék magukról a vizet, amennyi idő alatt most mosakodnak nedves ronggyal. Vagy erős légárammal kéne lefújni róluk a vizet és az áramló levegőből utána kigyűjteni, az elpárolgott vizet kicsapatni stb.. Gyakorlatilag a zuhanyzónak egyben egy mini szélcsatornának kellene lennie.

Persze, megoldható, csak egy komplett modult elfoglalna az űrállomásból, elég szép energia-felhasználással. Egy plusz komplett modul meg egy vagyon, és ha tudományos cuccal van telerakva, sokkal előbb lesz rá pénz, mint egy simán kényelmi funkcióra.

2016. febr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Annyira nem vészes. Tölcsér alakú lehetne az alja és henger alakú a zuhanykabin, így nem lennének benne sarkok ahol megbújhatna a víz. Valóban nagy nyomású levegővel lehetne letolni az alsó szifonon a vizet, apró, de sok szelepen keresztül mehetne be a meleg levegő a zuhanyzás utáni szárítkozáshoz, ez is alul távozna a szifonon keresztül. A szifoncsövet ki lehetne vezetni a külső fal közelébe, ahol elég hideg van ahhoz, hogy a vízpára lecsapódjon. Egy gumicsövön keresztül kapna a zuhanyozó levegőt odabenn, simán magából az űrállomás légteréből, amelynek belső végén vagy arcot fedő maszk lenne mint a vadászrepülősöké, vagy csak simán egy orra-szájra tapasztható cucc meg egy két dolláros úszószemüveg. Az elhelyezés az egyedüli probléma szerintem, ezért írtam, hogy vagy egy esetlegesen leendő, új modulba kellene eleve beletervezni, vagy majd a következő űrállomást alapból ilyennel építeni meg. Mert hogy lesz új űrállomás, az egészen biztos, és majdnem biztos vagyok abban is, hogy az elkövetkezendő 30 éven belül (tehát még a mi időnkben). Hiába van még egész jó állapotban az ISS, a benne lévő eszközök és műszerek hamarosan olyan mértékben elavulnak, és a cseréjük olyan költségekre rúgna, hogy kifizetődőbb lesz akkor már egy újabb, nagyobb, tágasabb ISS2-t építeni odafenn. Persze az ISS egy részét fel lehet majd használni esetleg, pl. a kábelezést, berendezés egy részét, komplett, részben kibelezett modulokat alvótérnek, napelemek egy részét, meg hasonlókat.


Én nem látok olyan nagy műszaki problémát vagy akadályt egy ilyen speckó zuhanykabin elkészítésében, és gyakorlatilag a fürdővizet leszámítva az egész tömege nem érné el talán még egy ember tömegének a felét sem, vagyis nem igazán számottevő egy új modul tömegéhez viszonyítva.

2016. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!