Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Write a paragraph about your...

Write a paragraph about your eating habit's and the activities you do to keep fit. Írna valaki erre?

Figyelt kérdés
Valaki írna erre valamit? :)

2016. jan. 28. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

I usually eat four times a day. In the morning I have some tea and toast for breakfast. At the weekend, when I get up later, I often have a big breakfast with ham and eggs.

Earlier I had lunch in the school canteen, but since the goverment reduced the amount of salt and sugar they can use, I prefer eating at home. It is also healthier. As my mother works till late in the afternoon, I cook for myself. I usually grill a slice of meat and some vegetables. It is delicious and healthy. I usually eat some fruit in the afternoon. For dinner I prefer salads. I have found fantastic recipes on the internet. I go to the gym three times a week to keep fit. I attend an aerobic class ones, I do a workout with dumbbells on the other two occasions. At the weekend I often go on an excursion with my family. In the summer I go swimming and ride a bike.

2016. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél!! :)
2016. jan. 28. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Most nézem, a második bekezdés első mondatában a but előtt hagyd ki a vesszőt, nem kell oda. :)

2016. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2016. jan. 28. 21:06
 5/7 A kérdező kommentje:
így már menni fog a holnapi doga :)
2016. jan. 28. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Apró kukacoskodások:

A kérdésben az aposztróf hibás, a "to keep fit" elég hülyén hangzik, talán to keep yourself fit, to keep your fitness, stb.

Az 1. által írott válaszban a "they can use" úgy hangzik, mintha a kormány használna kevesebb sót és cukrot :), inkább "that can be used" lenne jó (magyar anyanyelvűek jellemzőenj hanyagolni szokták a szenvedő szerkezeteket angol szövegben, mert nem jut eszükbe, hogy ott olyat is lehet). Az angolszász kultúra dinner nevű étkezése a magyar kultúrában nem létezik, a mi vacsoránk sokkal inkább suppernek felel meg. Az Internet tulajdonnév, így nagybetű (de ezt magyarban is kevesen tartják be). " I attend an aerobic class ones" - ez pedig teljesen értelmetlen, nem is tudom, mit akar jelenteni. Talán az a ones once akar lenni? Az excursion meg jó lesz egy egészségügyi tudományos jelentésbe, hike a hétköznapi szó a kirándulásra.

2016. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek:

A onse elgépelés, once akar lenni, bocsánat a kérdezőtől.

A "keep fit" egy teljesen épkézláb angol kifejezés, attól, hogy te nem ismered, még létezik. :)

A they can use-nál szerintem egyértelmű, hogy mire/kire utal vissza. Passive voice-t nem akartam belekeverni, mert nem tudom, tanulta-e már a kérdező.

A go hiking nekem is jobban tetszett volna, de feltételezem, hogy a kérdező középiskolás, és mivel a tananyagban általában go on an excursion van, igyekeztem nem beletenni olyan kifejezéseket, amitől gyorsan kiderülne, hogy nem ő a fogalmazás elkövetője. Gondolom, a házi feladata nem az volt, hogy rendeljen egyet a netről. :)

Egyébként 25 éve tanítok és fordítok, szóval tisztában vagyok vele, hogy mit írok le.

2016. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!