Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi okozza az apró változást a...

Mi okozza az apró változást a Hold-Föld legközelebbi és legtávolabbi távolságának a változását?

Figyelt kérdés

[link]


A Nap lehet? Csak ugye a Föld nem sokat halad a pályáján 1 hold fázis alatt. Na meg a Nap gravitációjának a változását sem gondolom. (aphélium, perihélium)

Érdekes jan. 15 és marc 10 között "hirtelen" úgrik 10000 km-ert ha földközelben nézzük a holdat. Utána meg áprilisban és májusban meg stagnál.



2016. jan. 31. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:

> „A Nap lehet?”

Igen, sőt, a többi bolygó is egy kicsit. Ugyan a tömegük konstans, de nyugvónak nem tekinthetők, így a helyük és vele együtt a gravitációs terük változik az időben. Az ezeket leíró differenciálegyenleteknek viszont nincsen analitikus megoldása, szóval numerikusan kell ellenőrizni, hogy a Nap hatásának figyelembevételéből kijön-e ez az ingadozás, vagy a többi bolygót is bele kell venni a modellbe.

2016. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hold alapvetoen nem korpalyan mozog, hanem ellipszispalyan. Az ellipszispalya kozeli pontjain gyorsabban mozog, mint a tavoli pontjain, ezert vannak 'ugrasok'.
2016. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én inkább a különbségen lepődtem meg.

A Nap és a Föld távolsága "csak" 6 millió km-ert változik 6 havonta, tehát 1 hónap alatt nem sokat változik a Föld-Nap táv.

Viszont az igaz ha pl a Hold a legtávolabb időpontja pont egybe esik az újholddal akkor a Nap gravítációja is "rásegít"

Csak ahogy írtam az volt fura h a Föld "nem sokat" halad a pályáján. Tehát az elöző példánál maradva a legtávolabbi pont már csak újhold "közelében" lesz csak

2016. jan. 31. 19:42
 4/5 A kérdező kommentje:

Jav.

"Tehát az elöző példánál maradva a legtávolabbi pont már csak újhold "közelében" lesz csak"

Tehát az elöző példánál maradva a következő hold ciklusnál a legtávolabbi pont már csak újhold "közelében" lesz csak

2016. jan. 31. 20:04
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt az oldalt találtam

[link]


Ha új hold vagy teli hold van és akkor van földközelben a hold akkor van az átlagnál közelebb, viszont ha csak félhold van (fogyó, növő) akkor viszont az átlagnál messzebb van a földközeli Hold

Viszont érdekes számomra hogy a Hold Föld távolban nincs ekkora különbségek mint Föld közelben

2016. jan. 31. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!