Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy Japánból hozott fém...

Egy Japánból hozott fém szuvenír tartalmaz radioaktív sugárzást?

Figyelt kérdés
sugárzás veszély

2016. febr. 19. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze. De erősen kétlem, hogy nagyobb dózist kapnál tőle, mint egy banántól, amit megeszel. Szóval nem veszélyes.
2016. febr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Radioaktív sugárzást nem tartalmaz, ellenben radioaktiv elemeket tartalmaz, amelyek sugároznak. A sugárzás az, ami elhagyja az adott anyagot, szóval azt már nem tartalmazza :D

Viszont radioaktív elemeket minden dolog tartalmaz, nem csak a fém szuvenírek és nem csak azok, amelyek Japánból származnak. A könyvespolcod is sugároz, a gép is amin éppen bepötyögted ezt a kérdést, sőt, a testedben is minden egyes másodpercben legalább egymillió radioaktív bomlás történik, vagyis sugárzol.


Tehát a kérdés nem az, hogy egy tárgy vagy élőlény sugároz-e, hanem az, hogy mennyire. De egészen biztos lehetsz benne, hogy az a japó cucc nem sugároz jobban, mint a megengedett határérték, és majdnem biztos lehetsz benne, hogy annak az 1%-át sem éri el. Szóval ahogy az előző írta, nem kell paráznod, 99% hogy nem veszélyesebb mint egy banán.

2016. febr. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden sugároz, körülötted a levegő, a szék amiben ülsz, a függöny, maga az ég (ügye, kozmikus háttérsugárzás), a kaja amit eszel (bomló szén izotópok talán rémlenek :) ), a testedben is vannak izotópok amik bomlanak.


Vicces tény: jópár éve elkezdték felhozni az elsüllyedt hajókat a tenger alól, hogy beolvassák a kutatólaboroknak: ugyanis a légköri atomkísérletek beszennyezték a levegőt, és a fémek, amit előállítunk mérhetően jobban sugároznak, mint a régiek, és bizonyos kutatásokhoz a lehető legalacsonyabban sugárzó fém kell - erre felhasználták az atomkorszak előtt a víz alá süllyedt hajóroncsokat :)


De a kérdésedre is válaszolva: semmi bajod nem lesz tőle. Nem a fűtőanyagból olvasztják ott se a fémtárgyakat :)

2016. febr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ő… Hogy minden sugároz, az kicsit túlzás, vannak helyek, ahol nagy tisztaságú eszközöket alkalmaznak, amikben szinte semennyi radioaktív mag nincs. De ezek tényleg ritkák.


A hajókkal kapcsolatban pedig az jutott eszembe, hogy Budapesten főleg a lebombázott hídmaradványokat szeretik érzékenyebb aktivitásmérők árnyékolására használni, ugyanazon okokból, mint a hajókat. Csak ugye itt az van közelebb. Meg az a jó pár év az már inkább jó pár évtized.

2016. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!