Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jézus halála és foltámadása...

Jézus halála és foltámadása elott mit unnepeltek Húsvétkor?

Figyelt kérdés
Mielott Pilátus halálra ítélte Jézust, a szokásnak megfeleloen az unnepre való tekintettel elengedett egy rabot. Jézus elott mit unnepeltek? Vagy az nem Húsvét volt?
2010. ápr. 1. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pészah, ami a kivonulás ünnepe a zsidóknál, az Egyiptomból való szabadulás emléknapja.


[link]

2010. ápr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fodor.Éva válasza:

Pészach — A pászka ünnepe. Izrael egyiptomi fogságból történt megszabadulásának (i. e. 1513) emlékére vezették be. Ez a legnagyobb és legősibb zsidó ünnep. Niszán hónap 14-én (zsidó naptár szerint) tartják, ami rendszerint március végére vagy április elejére esik. A zsidó családok ilyenkor összegyűltek, hogy együtt vegyenek részt a pászkavacsorán (széderen). A következő hét napon semmiféle kovásszal készült ételt nem volt szabad fogyasztani. Ezt az időszakot a kovásztalan kenyerek (macesz) ünnepének nevezték (2Mózes 12:14–20, 24–27).

Jézus i. sz. 33. niszán 14-én halt meg. Izraelben niszán 14-én ünnepelték a pászkát, ami örömteli esemény volt. A családok minden évben elfogyasztottak ezen a napon egy ételt, mely egy fiatal, ép bárányból készült. Ez az emlékezetükbe idézte, milyen szerepet játszott a bárány vére az izraelita elsőszülöttek megszabadításában, amikor a halál angyala i. e. 1513. niszán 14-én lesújtott Egyiptom elsőszülöttjeire (2Mózes 12:1–14). A pászkabárány Jézust árnyékolta elő, akiről Pál apostol ezt mondta: „Krisztus, a pászkaáldozatunk feláldoztatott” (1Korintusz 5:7). Ahogyan a pászkabárány vére, úgy Jézus kiontott vére is sok ember megmentését teszi lehetővé (János 3:16, 36).

2013. febr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!