Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mekkora fordulatszámot sikerül...

Mekkora fordulatszámot sikerült eddig elérni villanymotorral, meg sima motorral?

Figyelt kérdés
2016. márc. 13. 23:32
 1/7 anonim válasza:
Milyen az a sima motor?
2016. márc. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:

Ha a villanymotor motor elég kicsi, akkor százezer vagy akár egymillió rpm is lehet.


https://www.youtube.com/watch?v=coeNN-XMyAk

https://www.youtube.com/watch?v=RB7zzs9x5Og

2016. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Robbanómotorra gondoltam a sima motor szó alatt:) Az a rpm a fordulat/perc?
2016. márc. 14. 19:13
 4/7 anonim válasza:
A robbanómotornál 20000 jelenleg a legnagyobb rpm. Ez is csak az F1-es kocsiknál létezik. De ha megterveznék akkor úgy 40000-ig is ellehetne menni, de csak pár másodpercig mert nem bírná több ideig a motor.
2016. márc. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Akkor a repülőgépek motorjairól még nem hallottál?
2016. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
5-ös a 4-es vagyok ! A repülőgépek motorjaik legalábbis a sugárhajtásúak nem benzinnel, hanem kerozinnal mennek. De különben úgy 15000-en forognak. A légcsavaros verzió pedig csak 1-2 max 4ezerrel pörög.
2016. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szirty ***** válasza:

#6

Gondoltál a kis méretűekkre, Egy model jest motor százezret forog.

RC robbanó motor mennyit fotog? Nem néztem meg, majd megnézed. Szerintem sokat :)

2016. ápr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!