Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van nitrogén a levegőben...

Miért van nitrogén a levegőben? A légzésnél szükséges e elég e valamivé? Vagy gázok égetésekor fogy e?

Figyelt kérdés
2016. márc. 28. 10:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

"Miért van nitrogén a levegőben? A légzésnél szükséges e elég e valamivé?"


Hogy mondjam, ennek a kérdésnek nincs logikája. Pl. kérdezhetnéd ezt is: Miért létezik víz? Azért, hogy ússzál benne? Miért van Balaton? Azért, hogy nyáron ott nyaralj?


Nem, ezek nem azért vannak. Csak úgy vannak, mert léteznek, és az más kérdés, hogy az ember a nitrogént belélegzi, a vízben úszik, a Balatonnál nyaral. De ezek nem "ezért" vannak.

2016. márc. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

A nitrogén semleges gáz, normál nyomáson nem történik vele semmi. Egyes baktériumok képesek ammóniává alakítani.

Nagy nyomáson az ember mélységi mámorba esik tőle.

2016. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Wadmalac ***** válasza:
83%

Az univerzumnak nincsenek céljai.

Semmi sem azért létezik benne, mert szükség van rá.

A nitrogén kicsit előbb volt itt, mint az élet.

Az simán itt van. Az élet alakult ki ebben a környezetben, az alkalmazkodott hozzá. És ennek megfelelően ki is használja azt, hogy van.

2016. márc. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Megtudhatnám, hogy #2-t ki pontozta le és miért?
2016. márc. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Nézd #4-es, sajnos nem lehet megmondani, hogy Gizike a 4 elemijélvel és sokéves bugyibolti eladó tapasztalatával miért a GYK tudományok kategóriájába jár pontozni, de nem tehetsz ellene semmit. Ez egy ilyen vidám oldal. Ne vedd a lekedre. Én is csak csodálkozni tudok, hogy lehetek ilyen közegben még 70 percent felett. De engem elejétől fogva nem foglalkoztat, hogy ki mit gondol rólam :-)
2016. márc. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
#1 vagyok. Igazából én is kérdezhetném, hogy engem miért pontoztak le, amikor lényegében ugyanazt a választ írtam, mint a #3-as, csak másképpen fogalmaztam meg... :)
2016. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nem kaptam érdemi választ :-( 2 es köszönöm. :-) ha jól értem akkor belélegzem azt a 78 % ot és ugyanannyit lélegzek ki? vagy az is elég valami oxiddá??? Lehet nem volt érthető a kérdésem. Tegyük fel van egy zárt tér és emberek vannak akik használják a levegőt. Mivel tudom pótolni, hogy ideális körülmények maradjanak? csak oxigénnel? sürített levegővel? jó voltam kémiából, de erre nem volt képlet... köszönöm a válaszokat. :-)
2016. márc. 30. 08:10
 8/15 seniman válasza:
96%
A levegő nitrogén tartalmát még a belső égésű motorok közül is csak a kétüteműek égetik el.Ezért van olyan jellegzetes szaguk.A nitrogén nagyon nehezen lép reakcióba,a tüdőben sem történik vele gyakorlatilag semmi érdemleges.
2016. márc. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

A légzésnél a nitrogén nem fogy.

Baktériumok, növények tudnak belőle valamennyit megkötni, állati (és emberi) szervezet nem.

Szóval ha valakiket bezársz egy hermetikusan elzárt légtérbe, a belégzendő oxigént kell pótolnod és a kilégzett széndioxidot elvezetni, hogy ne dobjanak hátast. A légzés szempontjából, mint #2 írta, a nitrogén egy semleges gáz.

Ha xenon, neon, hélium lenne helyette, sem lenne különbség. Csak a hangod változna viccesen.

2016. márc. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 osvath14 válasza:
Csak mint egyszerű laikus parasztgyerek kérdezem de nem azért van rá szükség, hogy megakadályozza, hogy a légkör nemes egyszerűséggel begyulladjon. Ha 100% oxigénből állna a légkör az szerintem képes volna ilyesmire nem?
2016. márc. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!