Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudnátok válaszolni pár...

Tudnátok válaszolni pár csillagászatos és űrkutatásos kérdésre?

Figyelt kérdés

1. Küldtek már szondát a Naphoz? És ha igen az mennyire közelítette meg?

2. A Voyager űrszonda mekkora távolságott tett már meg? Azt tudom hogy már kilépett a Naprendszerből de most jelenleg milyen távol van? És mikor fogja elérni az Ort-felhőt(azt hiszem ez a neve) vagy el is érheti egyáltalán(nem tudom a milyen messze van a Naptól)

3.Milyen bizonyítékok vannak a Nemezis létezésére és ha létezik egy ilyen közeli csillag miért nincsen rá egyértelmű bizonyíték?

4.Nemrég felfedezték a Sedna bolygót és arra lennék kiváncsi hogy tudják a méretét? Bolygó vagy törpebolygó besorolást kapta?

Előre köszönöm a válaszokat.



2016. márc. 29. 12:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Hű én jól elnéztem a kategótiát.
2016. márc. 29. 12:38
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Helios 1 és 2, a 2-es 0.29 csillagászati egységre közelítette meg a napot 1976-ban. A 2018-ra tervezett Solar Probe Plus jóval közelebb megy majd, 6 millió km-re.


2. A Voyager 1 134 csillagászati egységre van a naptól. Az Oort-felhő kiterjedését 50000-20000 egység távolságra tippelik. Nem tudom, hogy elérheti-e, de az biztos, hogy nem egyhamar.


3. Mert még ha létezik is, még ilyen kis távolságból se feltétlenül látszik egy barna törpe, és nincs ott semmi más sem, ami látszik és aminek a pályáját megzavarhatná.


4. Az átmérője 1000 km körül lehet, törpebolygó besorolású.

2016. márc. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Papi Gonzales ***** válasza:
86%
2. elérheti persze csak már nem lesz működőképes :)
2016. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

3. Nemrég ismét feléledt a Plutó pályáján kívüli plusz bolygó keresgélése, bizonyos új számítások szerint iszonyat elnyújtott és az ekliptikától erősen eltérő szögű pályán gyanítanak most egy méretes gázbolygót, ami ugyan elvileg elmaradna a vörös törpék méretminimumától, de azért legalább közelítheti.

Mindenesetre ennek a létezésének, ha tényleg van, semmi, de semmi köze nincs a nemezis vagy Nibiru vagy Niburu legendájához, ha meg is van ez a bolygó, a pályája közelében sem járhat ezen fantáziaszülemények állítólagos pályájának. Bár már előre látom ,amint ezek hívei elkezdik az "ugyemegmondtuk" sikoltozást és kezdődni fog az új világvége-őrület.

2016. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!