Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki ismer olyan "szakmákat"...

Valaki ismer olyan "szakmákat" ahol doktorátust lehet szerezni?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal, hogy ez hogy működik! Nem most pattant ki a fejemből az ötlet hogy doktorátust szeretnèk szerezni! :D 4 évesen mikor édesanyámnak fájt a keze a kemèny munkátol, akkor döntöttem el hogy orvos leszek! Persze nagy döntés lehetett mikor csak 4 éves voltam. :D Azóta változott egy picit, mivel inkább hajlok a nőgyógyászati és szülésznői 'oktatás' felé. De mielőtt vèglegesen eldöntöm szeretném tudni hogy milyen lehetőségek állnak a szolgálatomra! (Nem csak kimondottan az orvostudományban.)

Köszönöm a válaszokat! :)



2016. ápr. 6. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Mndenbol... Szo szerint. Műszaki, orvostudományi, MINDEN teruleten lehet doktorátus szerezni a mesterszak utan.
2016. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Doktorátust szerezhetsz bármilyen tudományos pályán is. Nem világos mit is szeretnél pontosan, mindenesetre az a "dr" szócska az ember neve előtt nem egyenlő azzal hogy az illető orvos.
2016. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tisztában vagyok azzal, hogy ez hogy működik!"


- Akkor miért tetted fel a kérdésed?

2016. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En például mérnöki pályán akarok doktorátust szerezni majd. Az rögtön nagy Dr-t lehet irni a nevem ele. De persze nem csak ezert akarnám. Egyszerűen megtetszett az egyetemi gondolkodás es szemlélet. Első voltam.
2016. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szülész-nőgyógyász egy orvosi ág. Milyen orvosi szakok vannak?

Külön van a fogorvosi és az általános orvosi szak. Azután jön a rezidensképzés, ahol már szakosítva vannak.

A sebész, az érsebész, a pszichiáter, a neurológus, az endokrinológus, a gyermek- és ifjúsági pszichiáter, a fül-orr-gégész, a szemész, az ortopédus-traumatológus, a sürgősségi szakorvos, a fertőző megbetegedésekkel foglalkozó infektológus, a transzfuziológus, a nefrológus, a kardiológus, a patológus, a radiológus, az orvosi mikrobiológus, az igazságügyi orvostani szakorvos, az obezitológus, a kismedencei szervek szakorvosa, a szülész-nőgyógyász, a belgyógyász, a bőrgyógyász, az aneszteziológus, és sok más is lehet, amit kereséssel nem találtam meg. De lest időd gondolkodni, hogy milyen orvos legyél, mert 6 éves az alapképzés.

2016. ápr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Allergológia is van.
2016. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jogászként is leheted a doktorit.
2016. ápr. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!