Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a 3 alapszín?

Mi a 3 alapszín?

Figyelt kérdés
Piros,kék,zöld vagy a piros kék sárga? Mindenhol mást mondanak és nem tudom hogy most akkor sárga vagy zöld
2016. ápr. 21. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Piros, kék, sárga.

Piros, kék, zöld színeket a képernyőknél használnak, ebből a háromból is ki lehet keverni az összes színt.

2016. ápr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Itt olvasd el a színkeverés fejezetet:

[link]

2016. ápr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Máshogy keverednek a színek, ha pl. festékeket keversz, és máshogy, ha fényt keversz. De alapvetően a piros/kék/sárga.


Plusz nyomdai eljárásoknál és digitális megjelenítések esetében van egy rakat rendszer és módszer, ott picit mások az alapszínek.

2016. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
RGM, azaz piros, zöld és magenta.
2018. jún. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Lite 3 ***** válasza:
35%

Egyértelműen a piros, zöld és kék.


Erre bizonyíték, hogy ezen színek negatívjából kijönnek az egymásból kikeverhető színek, a cián, magenta és sárga.


Piros + Zöld = Sárga (Kék negatívja)

Zöld + Kék = Cián (Piros negatívja)

Kék + Piros = Magenta (Zöld negatívja)

2018. jún. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Azt mondják, azért a piros, sárga, kék a három alapszín, mert azok nem keverhetők ki, és a zöld azért nem, mert az kijön kékből és sárgából.


Na most a piros kikeverhető lilából és sárgából. És nem csak számítógéppel és színes lámpákkal.

2018. nov. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

A három alapszín: Piros, sárga, kék.

Itt a puska: [link]

2019. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%

Grafikusként kicsit fájdalmas ezt olvasnom.


“Na most a piros kikeverhető lilából és sárgából. És nem csak számítógéppel és színes lámpákkal.”


Lilát úgy kapunk, hogy kéket és pirosat keverünk össze, két alapszínt. Ha még mellé dobjuk a sárgát, ezáltal az összes alapszínt összekeverjük, akkor feketét kapunk, nem, nem pirosat 😆


Tehát leszögezem, hogy az alapszínek minden esetben a piros, kék és citromsárga. Semmilyen más színből nem lehet alapszínt készíteni. Értsd: zöldből soha nem lesz piros, narancsból soha nem lesz kék, ha egy alapszíntől eltérő színnel keverjük.


Pigment három alapszíne: piros, c.sárga, kék. Ennek a három összekeverésével feketét kapunk


A fény három alapszíne: piros, c.sárga, kék. Ennek a három fénynek összekeverésével fehéret kapunk.


Tudom hogy régi ez a kérdés, de muszáj volt helyes információt írnom ide, hátha valaki idetéved és rosszul informálódik 😃

2023. jan. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

8# Az a baj az olyanokkal mint te, hogy nagyon bele vannak ragadva abba a módszerbe, amit a tankönyvből tanultak, és el nem tudják képzelni, hogy máshogy is megoldható valami, mint ahogy tanulták, és vágják a fejeket, ha valakinek valahogy sikerült. Ráadásul ebbe a buta hozzáállásban az a veszélyes, hogy még igazolják magukat azzal, hogy "márpedig nekem ez a szakmám". Az ilyen viselkedés legalább annyira idegesítő, mint számodra azok a megoldások, amik az általad tanultakon kívül is létre jöhet.


Nem sértődök meg ha nem válaszolsz, mert nem óhajtom arra pazarolni az időmet, hogy szakmailag sértett önérzetes vitába keveredjek, úgyhogy olvasd el azt menj! ;)

2023. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Máshogy oldják meg? Hogyan lehet ezt máshogy megoldani 😆? A színkeverés nem egy étel, hogy valaki a tejszínes csirkét tejjel csinálja, vagy tejszínnel. Ezt NEM lehet máshogy megoldani, kicsit gondok vannak nálad, vagy mutass egy videót/ cikket, ahol lilából és citromsárgából piros lesz. Elkell fogadni hogy nem értesz hozzá, vagy esetleg egy építészmérnököt is megkérdőjelezel, hogy miért nem gipszkartonból állnak a ház alap falai, amit megtervezett? Elnézést kérek, hogy 5 évig grafikusnak tanultam, jelenleg festészeten vagyok, és a szakmai tudásommal kijavítok embereket, hogyha esetleg valaki olvassa majd ezt a kérdést, akkor jól tudjon informálódni. Én sem szólok bele olyan dolgokba, amikhez nem értek, szerintem te is tegyél így.
2023. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!