Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akovalenskötések milyen...

Akovalenskötések milyen alapon működnek?

Figyelt kérdés

Szakkifejezèst ne várjatok, van vagy 10 ève, hogy utóljára kèmiakönyv volt a kezemben, ès az is csak az amatőr verzió!

Konkrètan monjuk a vìz kovalenskötèse èrdekel. Illetve az a stilizált verzió amit a könyvekben láttam.


A H-nek egy kötési lehetősége van, az O-nek kettő. Ez eddig tökéletes. Lesz belőle H²O. (Na most az ózon már egy új kérdès lesz)

Ezek ìgy együtt molekula ès kèsz. De, hogy kèt molekula, hogyan kötődik tovább egymáshoz ha a szabad e--ok már foglaltak?? Láttam olyan ábrákat google-n ami több molekulát köt össze de ott is szaggatott vonallal jelzik. Na engem az a szaggatott vonal èrdjel. Az valami másodlagos kötès?



2016. ápr. 22. 01:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szaggatott vonalak másodlagos kötések. A víz pl. hidrogén kötésekkel kapcsolódik egymáshoz folyékony halmazállapotban, ennek tudható a víz magas op. és fp.-ja.
2016. ápr. 22. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor ha az a másodlagos kötès ès ilyen tartós milyen energia lehet az elsődleges kötèsekben?
2016. ápr. 22. 13:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsőrendű kötések: 80 – 850 kJ / mol, másodrendű kötések: 0,8 – 40 kJ / mol

Forrás:

[link]

2016. ápr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!