Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, hogyha a...

Mi történik akkor, hogyha a szemünket megrázza az áram?

Figyelt kérdés

mondjuk egy gyenge áramütés (kb. 3 volt).

Megvakulnánk? Károsodna a látásunk? Vagy a szemünket nem is tudja megrázni, mert nem vezeti?



2016. ápr. 30. 16:34
 1/5 Zepney válasza:
67%
Mivel a szemünk nagy része víz, és a víz vezeti az áramot, ezért nagy valószínűséggel igen.
2016. ápr. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zepney válasza:
83%
Mivel a szemünk nagy része víz, és a víz vezeti az áramot, ezért nagy valószínűséggel kifolyna a szemed szerintem :D
2016. ápr. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően a szemünk olyan helyen van, hogy igen kis valószínűséggel éri áramütés. Én nem tudom elképzelni, hogy ez hogyan jöhet össze. Esetleg ha valaki szándékosan akar valakinek rosszat akkor lehetséges. És itt megint nem a feszültség fog számítani, hanem az áramerősség. És mivel a szemünk nagy része víz kis feszültségen is jelentős áramerősség tud kialakulni. Komolyabb esetben szerintem felforr a víz (de legalább részlegesen) és annak vakkság lesz a vége.
2016. máj. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyermekkorom néhány játéka laposelemmel működött [4,5V]

Azt hogy lemerült-e, a nyelvünkhöz való hozzáérintéssel ellenőriztük, ha bizsergetett, akkor még jó volt.

A könny talán gazdagabb ionokban [sós, ha a nyelvedre jut] és a vezetőképessége talán nagyobb. De a 3 voltos feszültség így sem tud akkora áramot indítani a szemben, hogy vakságot, vagy más maradandókárosodást okozzon.

Villámcsapást elszenvedett emberek esetében sem szignifikáns, hogy megvakulnak, pedig ott a szemre eső feszültségesés biztosan nem a 3V nagyságrendbe esik.


[Nomeg ehhez, amit te mondasz, a szememmel kellene egy feszültségforráshoz "hozzáérnem" amit a reflexes pislogás biztosan megakadályozna. ]

2016. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 2. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!