Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a Wordben képlete...

Hogyan lehet a Wordben képletet írni, amiben törtszámítás szerepel?

Figyelt kérdés
Mégpedig úgy, hogy az „x =” után szerepeljen a vízszintes törtvonal és fölé/alá a számlálóba/nevezőbe is be tudjam írni az odavalókat?
2016. máj. 4. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:

egyenletszerkesztővel.

beszúrás fül, jobb szélen az utolsó előtti ikon.

2016. máj. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A dolog működőképesnek látszik, csak az a gondom még, hogy nem tudom hogyan lehet tetszőlegesen mozgatni, áthelyezgetni, helyre tenni a kész egyenletet, mint bármilyen szót. Vagy azon a helyen kell megszerkeszteni, ahova szánom, vagyis a szövegírásban ahol éppen tartok? Erre mit mondasz?
2016. máj. 4. 10:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Rájöttem! Úgyhogy rendben levőnek látszik a probléma megoldása!
2016. máj. 4. 10:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak egy gond van még mindig: Nagy P-t akarok írni (mint Pozitív rövidítése) és kicsi p jelenik meg helyette. Ezzel mit lehet kezdeni? A nagy N-nel (N, mint Negatív) nincs ilyen probléma.
2016. máj. 4. 10:54
 5/7 A kérdező kommentje:

Alábbi problémák merültek fel:


Saját gyártású képleteim esetében a tört számlálóba és nevezőbe csak kis p-t enged írni (azon kívül lehet nagy a P) és ugyancsak a törtben a Szumma jele után hoz egy kis üres négyzetet, amire semmi szükség nincsen.

Ezekkel mit lehet kezdeni?

2016. máj. 4. 11:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam nincs ilyen probléma. Nem állítottál el valamit?
2016. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmit nem állítottam el, nekem alapból így működik, mióta használom. Most kezdtem el használni csak, így idő sem volt hozzá, hogy mélyebben belekontárkodjak. Kénytelen voltam alkalmazkodni hozzá és kiiktattam a nagy P-t meg a szummát. Így ezek nélkül meg tudtam szerkeszteni a szükséges képleteimet. Csak egy kicsit zavar, hogy miért makacskodik a program. :D
2016. máj. 5. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!