Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a neve annak a vörös...

Mi a neve annak a vörös égitestnek, ami a Hold alatt van?

Figyelt kérdés
Most itt tiszta az ég, és körülbelül a Hold alatt van, kicsit jobbra. Telihold van, szóval a Holdat nem lehet eltéveszteni, és ha tiszta az ég, a vörös égitestet sem.

2016. máj. 21. 21:55
 1/10 dellfil ***** válasza:
100%

Az a Mars.


dellfil

2016. máj. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! :D


Persze nekem is ez volt a legelső tippem, de először azt hittem, hogy a Merkúr, mert nemrég olvastam, hogy áthalad a Nap előtt, de nem tudom, mennyi köze van hozzá.

2016. máj. 21. 23:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogyha telihold van, akkor a Hold éppen az ég Nappal átellenes oldalán látható. Szóval szerintem nem sok, mert a Merkúr és a Vénusz nem tud 90°-nál messzebb kerülni a Naptól az égen. (De tudnak vörösesnek látszani, mint ahogy a Nap is, mikor közel vannak a horizonthoz.)
2016. máj. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


Az a Mars lehet, bár inkább a Hold felett látszik.

2016. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az tényleg a Mars, és a kérdés kiírásának időpontjában tényleg a Hold ALATT látszódott Magyarországról (lejjebb és kicsit jobbrább).

[link]


Ebben a percben pedig a Holdtól jobbra, de már messzebb.


De még egyszer: ez függ a földrajzi helytől és a pontos időtől.


(Kis érdekesség: a Marsot az Antaresszel könnyen össze lehet keverni, ami nem véletlen, mindkettő vörös és közel van az ekliptika vonalához az égen. Éppen ezért „anti Árész” a csillag neve, mert ugye Mars és Árész is a háború istenei voltak, csak kicsit más mitológiában.)

2016. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg akkor még kb. 5 fokkal alatta volt.
2016. máj. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondjátok, hogy ha ma este keleten meg akarom keresni a Marsot és az Antarest, akkor két vörös égitestet keressek, és azok biztos azok?
2016. máj. 23. 16:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Linkeltem a Stellariumot, azzal biztos tudod majd azonosítani az égitesteket, ha telepíted.


Úgy sacc per kábé amúgy igazad van. (Most a Mars jóval fényesebb, ha jól értettem a hivatkozott cikket.)

2016. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, hazaértem, és itt megnéztem a Stelláriumban. Ma sötétedés után Budapestről, a délkeleti égbolton lesznek az érdekes dolgok. A Hold és a Mars között félúton a Szaturnusz lesz, a Szaturnusz alatt jobbra lefelé pedig az Anteres, az ég ezen részén a bolygók után a legfényesebb égitest, de jóval halványabb náluk. Kora este lehet, hogy a Szaturnusz is vörösesnek látszik majd, ugye mert közel van a horizonthoz.
2016. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 24. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!