Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudományosan bizonyítható az...

Tudományosan bizonyítható az álmok jelentése?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ez egy elismert tudomány, mint pl. a psichológia, vagy pedig csak össze vissza kuruzslás meg stb. mint a jóslás meg ezek.


Bocsi a megfogalmazásert, remelem érthető a kérdés!



2016. máj. 24. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. De nem is írtad le, milyen jelentésekre gondolsz. Mert ahány álomfejtő, annyiféle jelentés: valaki a jövőt olvassa ki belőle, más csak a "tudatalattit" stb.
2016. máj. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sok tudós foglalkozott azzal, hogy miért álmodunk, miért csak egyes álmainkra emlékezünk stb. De abban egyetértenek, hogy az álmok nem jelentenek semmit .
2016. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a jelenleg elfogadott tézis, hogy az álmok kb. annak a melléktermékei, ahogy az agyad a mostanában veled történt, téged foglalkoztató dolgokat feldolgozza. Lehetnek ezek a félelmeid, vágyaid, stb.
2016. máj. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy én tudom, a tudósok épp azt állítják és tartják hitelesnek, hogy az álmok jelentése a saját gondolataid kivetülése, a nap folyamán és talán előtte észbejutott emlékek amolyan újraátnézése, feldolgozása.


Én személyesen ebben hiszek, de abban is hiszek, hogy talán szellemek.is okozzák?

Mindkettőt személyes tapasztalatom erősíti meg nálam. A szellemes azért, mert sok rémálmom volt egy bizonyos helyen aludva, mint máshol. De ha van más magyarázat, lwhet az az igaz.


A másikat meg az támasztja nekem alá, hogy:



Egyik nap egy ismerősöm egy gonosz szerbiai emberről beszélt nekem. Ez a beszélgetés valamiért azt az érzést váltotta ki belőlem pillanatnyilag, hogy Szerbiának a közelébe sem mehetek, félek Szerbiától...


Persze nem félek, de akkor pár másodpercig ez volt a fejemben, szívesen elmennék Szerbiába akár most is. :D

Aznap éjjel azt álmodtam.... Hogy....


A házamban kutatok... Amikor egy hatalmas nagy sárkány, de tényleg nagy előjön és szanaszét töri a házat, megöli a rokonaimat. Én ezt nem láttam, mert futottam és menekültem, nem néztem hátra am8g meg nem bújtam egy bokor mellett. Onnét hallottam a sárkány hangját, majd ahogy álltam, egyszer csak feleszméltem, hogy én épp álmodok, de az álom még tartott. Gondolkoztam, hogy miért álmodok egy sárkányról, stb... Aztán rájöttem, hogy a sárkány jelképezi Szerbiát, mert féltem tőle, távolról el akartam kerülni.


De most tényleg semmi bajom Szerbiával (A Vajdaság kivételével) csak most ez a pillanat heve. :D ösztönös gondolstok voltak.


Szóval én személyesen ezért gondolom ezt, és ahogy én tudom, a tudomány mai álláspontja is ezt jelenti ki, hogy az álom az az aznapi dolgok, gondolatok, emlékekből jön létre, de amiket én mondok, senki ne vegye biztosra, ha valaki meg tudja cáfolni, hát tegye, én mint magánszemély mondtam el a saját tapasztalataim által leszűrt véleményt.

2016. máj. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, na igen, feldolgozza a dolgokat, de milyen furcsán, gyilkos pusztító rokonölő sárkány egy ember akiről rosszakat meséltek. :D
2016. máj. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tislerics Máté ***** válasza:

Nem világos számomra, hogy mit értesz ,,álmok jelentése" alatt.


Például: A héten nagyon jó kedved lesz, mert kék gilisztákkal álmodtál. Na ez így nem tekinthető tudománynak.


Nem ismert még, hogy az álmok mi célt is szolgálnak. (tudományos szempontból) De vannak elképzelések:


-Az agy fejlesztését hivatott szolgálni.

-Az előző napi információ feldolgozását segíti elő.

-Melléktermék, ami még nem szelektálódott ki az evolúció során.

-párhuzamos univerzumok észlelése. (ez azért elég valószínűtlen)

És még lehetne sorolni a reálisnak mondható, és az elszálltabbnál elszálltabb ötleteket...


Az álmok kutatása tudományos szinten hasznos és tanulságos lehet.

Az álmok rejtélyes mivoltját kihasználni és ebből hasznot húzni kuruzslás, vagy átverés.

2016. máj. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!!
2016. máj. 25. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!