Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matematika levelező szakon...

Matematika levelező szakon hogyan oldják meg az anyag leadását?

Figyelt kérdés
Sok véleményt olvastam már a matemetika alapszakról, és az egybecsengett, hogy az anyag megértése a fő nehézség. Ha ez még nappalin is nehéz, akkor levelezőn —csökkentett óraszámban— ezt hogy oldják meg?

2016. máj. 26. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nappalin se a megértést segítik az órák.
2016. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt úgy érted, hogy az lenne a céljuk, hogy segítsék a megértést, de nem érik el ezt a célt, vagy úgy, hogy egyáltalán nem is ez a cél?
2016. máj. 26. 19:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e deklarált céljuk. Ha van és a megértés segítése az, akkor nem szokták elérni.
2016. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor szerinted ebből a szempontból nincs hátrányban az aki levelezőn csinálja? Ha van rálátásod valamennyire, akkor esetleg tudnál arról valamit mondani, hogy mivel másabb levelezőn mint nappalin?
2016. máj. 26. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nappalira jártam (elte), a levelező rendszerét nem ismerem. Az előadásokon a tanár elmondja az anyagot, a hallgatók meg leírják. Másodévtől csak olyan tárgyakra jártam be, amiből nem volt online jegyzet. Gyakorlaton kiadják a feladatsort, aztán vagy gondolkodni kell rajta, vagy meghallgatni a megoldást (jelentkezhetsz elmondani is a megoldást, ha már megoldottad, de ez opcionális). Be van osztva előre, hogy melyik órán konkrétan mi fog elhangozni. Nincs interakció, a hallgatók nincsenek befolyással arra, hogy az anyag melyik részébe menjenek bele jobban, a kérdésekre fél percekben felelnek és akkor is csak felületesen. Ha kiadnák egy könyvben az anyagot ahelyett, hogy odaállítanak egy embert, aki felmondja, semmivel se romolna az oktatás.
2016. máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van, akire jobban hat a személyes előadás.
2016. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!