Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy tudom megállapítani,...

Hogy tudom megállapítani, hogy melyik ezüst?

Figyelt kérdés

Vannak régi pénzeim vegyesen, de nem tudom, hogy melyik ezüst. Van rá valami tuti módszer házilag, hogy ezt kiderítsem? Vagy el kell vinni bevizsgáltatni?

Ha el kell vinni, akkor kik foglalkoznak ezzel, ha nem csak az anyagára vagyok kíváncsi, hanem az értékére is?



2016. máj. 29. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy a többi mi lehet
2016. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Réz, vas, alumínium, arany, valami ötvözetek, és még nem tudom miből csináltak pénzt. A réz, arany és az alu oké, de pl van pár 1947-es Kossuth 5 forintos, azokban bizonytalan vagyok, meg van egy dolláros is, ami elvileg ezüst, és vannak 1800-évekből is olyanok, amik majdnem biztos ezüst.
2016. máj. 29. 21:50
 3/10 anonim ***** válasza:
A bevizsgálást gondolom nem ingyen csinálják. Szerintem keress rá googliban, biztos kiad olyan oldalt, ahol az egyes érmék összetétel fel van tüntetve.
2016. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kerestem már, de nem egyszerű, mert pl. a Kossuth 5 forintost is különböző méretben és anyagból verték, de arról nem találtam infót, hogy melyik kiadás az ezüst. Az 1946-47-es érméket árulják ezüstként, de hogy ezzel párhuzamosan adtak-e ki más anyagból is, arról nem találtam infót. És ezt el kellene játszani több érmével. Ezért lenne egyszerűbb az anyagát megállapítani, mert talán kevesebb idő, és biztosabb módszer, mint hetekig guglizni.
2016. máj. 29. 22:22
 5/10 dellfil ***** válasza:

Az 1946-1947 Kossuth ötforintosokat ezüstből verték. :)


[link]


dellfil

2016. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dellfil ***** válasza:

Értékük? Keresgélj ilyesmi oldalakon.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..


[link]


dellfil

2016. máj. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kösz, Delfill! Nekem is van két ilyen Kossuth-os 5 ft-os, nem us gondoltam volna, h ennyit ér :D.
2016. máj. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. máj. 30. 19:10
 9/10 polarbeer ***** válasza:

Üdv!


Numizmatika a hobbim, régi pénzeket gyűjtök, és adok-veszek-cserélek.


Ha küldesz fényképeket a pénzeidről, érméidről, akár papírpénzeidről is, megmondom, melyik milyen anyagból készült, ha ezüst, akkor a finomságát is, és az összes darabodnak megmondom az értékét. Ha meg tudunk egyezni, esetleg meg is vásárolnám őket.


Szóval képek kellenek az érmék /pénzek/papírpénzek mindkét oldaláról, itt üzenetben képfeltoltés.hu segítségével el tudod küldeni a fotókat.


Üdv.:

polarbeer

2016. jún. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Polarbeer!


Köszönöm szépen! Hétvégén megpróbálok jó minőségű fotókat készíteni róluk.

2016. jún. 8. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!