Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kénsva és Sósav rekciója...

Kénsva és Sósav rekciója egymással?

Figyelt kérdés
Kénsav és Sósav reakciója közben mi zajlik le már ha történik egyáltalán valami reakció. Egy történetben olvastam hogy valakinek az arcára ment egyszerre a kettő és hogy a hő hatására "felrobbantak" a szemei. Gondolom azért ez kicsit túlzás

2016. jún. 9. 19:02
 1/4 EagleHUN ***** válasza:
2016. jún. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 EagleHUN ***** válasza:

A szem felrobbanása nagyon is elképzelhető.

Ezért nem szabad a savakba pl kénsavba vizet önteni mert felforr és kicsap. (Fordítva ha vízbe öntesz savat nincs ilyen probléma!)

A szemgolyó meg majdnem tiszta víz.

Így felforr és gőz képződik, amitől viszont fel is robbanhat.

Ne játsz ilyesmivel!

2016. jún. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
XDDD köszönöm a választ nem gondoltam volna hogy tényleg van ilyen de ezek szerint mégis. Nos a kérdésben írtam hogy olvastam róla semmi közöm semmiféle savakhoz mellesleg 32 éves vagyok de azért köszönöm a jótanácsot : D nem fogok savakkal játszani
2016. jún. 9. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, tömény kénsav oldódása erősen exoterm. Vagyis hő fejlődik, ami képes felforralni a vizet.
2016. jún. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!