Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a nagy bumm...

Lehetséges, hogy a nagy bumm egy ciklikus folyamat?

Figyelt kérdés

Leszögezném hogy mindig is hülye voltam kémiából is meg fizikából is szóval lehetőleg emberi nyelven válaszoljatok és bocsi ha ostobaságokat írok :)


Szóval:


tudomásom szerint a fekete lyukak hőt bocsájtanak ki miközben tömegük egyre csökken(?) tehát X idő elteltével ez a folyamat azt eredményezi hogy a fekete lyuk felrobban(?). lehetséges hogy a nagy bumm is igazából egy fekete lyuk volt ami a a robbanás hatására létrehozta a ma ismert univerzumot amiben további fekete lyukak keletkeztek? tehát úgy értem hogy amikor felrobban egy fekete lyuk olyankor létrejön egy univerzum, és ez a folyamat így megy folyamatosan. ha nem is a jelenleg ismert univerzumban hoz létre egy új univerzumot (mer mér tenné) a robbanás akkor a fekete lyuk úgymond túloldalán hozná létre azt és így a 2 univerzum nem ütközik és így akár végtelen számú univerzum is létrejöhet sőt.. mivel ugye nem kevés fekete lyuk van, létezik, keletkezik.


hah bocsi ha zavaros csak most elkezdett ezen járni az agyam :D igazából azért mert megnéztem a stephen hawkingos mindenség elméletét (a dokumentum filmet) és ahogy mondták a dolgokat nekem a nagy bummról egyből ez ugrott be. a kiváltó oka az volt hogy egy már létező univerzum fekete lyuka felrobbant megteremtve a miénket.. persze marad a kérdés mi indította be az egészet de ez most nem fontos :)



2016. júl. 3. 02:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

jó eddig mindenkinek ment a zöld kéz :D

jöhetnek még a válaszok, érdekel a téma :)

2016. júl. 5. 13:59
 12/14 2*Sü ***** válasza:

Én sem igazán értem honnan jött a szuperszimmetria a képbe. De sebaj.


Illetve sejtem. Ugye a szuperszimmetria elve azt jósolja, hogy minden részecskének van egy párja.


Én nem erről beszéltem. Arról, hogy keletkezhetnek rövid időre jól ismert részecskepárok. Pl. elektron és pozitron. A határozatlansági elv alapján ΔE * Δt > h / 2π. Ez alapján maximum Δt = h / 2πΔE ideig létezhet, keletkezhet ΔE összenergiájú részecskepár.

2016. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A szuper húr elmélet szerint (ha esetleg helyes) minden részecskének saját, nem összetéveszthető rezgése van. Olyan, mint a "szférák zenéje". Ha az elmélet helyes, elképzelhető, hogy az univerzumunk csak kettő dimenziós. Végtelen számú lapokból álló univerzum sorakozhat egymás mellett, melyeket egymástól csak kvantumszintű távolság választ el. Kvantumszinten a Heinsenberg által 1927.-ben felállított határozatlansági reláció szerint létrejöhetnek olyan fluktuációk, amelyek eredményezhetnek legalább két vagy több kétdimenziós univerzum "összeütközését". Amikor ez megtörténik a hatalmas energiafelszabadulás miatt "ősrobbanásként" keletkezhet egy újabb univerzum.
2016. júl. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 2*Sü ***** válasza:
100%

#13:


> Olyan, mint a "szférák zenéje"


Mert az milyen pontosan?


> Ha az elmélet helyes, elképzelhető, hogy az univerzumunk csak kettő dimenziós.


A bozonikus húrelmélet 26 dimenzióval számol. A szuperhúrelmélet 10 dimenzióval. Az M-elmélet 11 dimenzióval. De kérdés, hogy a dimenzió fogalmát itt pontosan hogyan kell értelmezni, mi a valós megfelelése ezeknek. Dokumentumfilmekben szoktak jópofa *hasonlatokat* hozni arra, hogy ezt hogyan lehet elképzelni. (Talán innen a kétdimenziós emléked erről.) De ezek csak hasonlatok!


> Végtelen számú lapokból álló univerzum sorakozhat egymás mellett, melyeket egymástól csak kvantumszintű távolság választ el.


Ez inkább valamiféle kisiskolás szemléltetése a „párhuzamos” univerzumoknak. És mégis mi a fenét jelent az a „kvantumszintű távolság”. Egyáltalán itt lehet-e távolságról beszélni, ha nincs kölcsönhatás ezen párhuzamos univerzumok között, így nincs mivel mérni a távolságot, mint tulajdonságot.


> határozatlansági reláció szerint létrejöhetnek olyan fluktuációk, amelyek eredményezhetnek legalább két vagy több kétdimenziós univerzum "összeütközését"


Tök jó hipotézis, de mint írtam problémás távolságról beszélni. A határozatlansági reláció meg a mi 3+1 dimenziós világunkban működik, és kizárólag ezekben a dimenziókban kell, hogy működjön, mert különben nem stimmelne egy csomó számítás a tényleges mérésekkel.

2016. júl. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!