Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » "-Változó feszültség 150V...

"-Változó feszültség 150V -Frekvencia: 50Hz -Számítsuk ki 50sec múlva a pillanatnyi feszültség értékét és a effektív feszültség értékét! " Hogyan lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Nagyon megköszönném ha vki levezetné a megoldást
2010. ápr. 15. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen kerek a kérdés szerintem. A változó feszültség nem egyenlő a váltakozó feszültséggel.


Váltakozó feszültség (mégpedig szinuszosan változó ...) esetén 50 másodperc múlva a feszültség pillanatnyi értéke ugyanaz lenne, mint a 0. másodpercben (ilyenkor szokás úgy ábrázolni a jelalakot, hogy origóból indul és egy szinusz alakot követ). Ha a periódusidő (avagy frekvencia) egész szám, az pillanatnyi érték megfelel a vizsgált tartam 0. pillanatában észlelttel (esetünkben ez akkor 0).


A feszültséget amúgy is effektív értékében szokás megadni (váltakozó feszültség esetén), a csúcsértéke szinuszos lefutású jelalak esetén ennek közelítőleg "gyök kettő"-szerese, azaz, ha az effektív érték 150 V, a csúcsérték kb. 211 V.


maci

2010. ápr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Nem egészen értem, mert: az 50sec a 0,02 secundumnak /ez az 50Hz periódusideje/ egész számú többszöröse. Ilyen formán pontosan annyi lesz, mint ami fent meg van adva, közben lezajlott 2500 /50*50/ periódus.

Ha kevesebb mint egy perióduson belül kellene kiszámítani, akkor viszont tudni kellene, hogy fenti adatok a perióduson belül hol értendők. A 150V emelkedő, csökkenő szakaszban van, mennyi egy perióduson belül a csúcsfeszültség. Azt feltételezem, hogy színusz görbe szerint zajlik..

Üdv: StMiklos

2010. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát a fizika tanárom, pontosan így diktálta le és holnap ebből írunk :S
2010. ápr. 15. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!