Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mik azok a kérdések, jelensége...

Mik azok a kérdések, jelenségek, fogalmak, amiket a matematika még nem írt le?

Figyelt kérdés
Nem speciális dolgokra gondolok, mint a zéta függvény, hanem hétköznapokban is érzékelhető jelenségekre, mint pl. az érzelmek.

2016. júl. 16. 15:08
 1/3 Vree ***** válasza:
100%

:I

Nem "tudomány"t akartál mondani? A matematika ebből a szempontból egy eszköz, egy leíró jelnyelv, egy modellező módszer. "Nincs olyan, hogy matematikával "megoldjuk" a nagy kérdéseket.

Olyan van, hogy azt mondom, hogy egy meg egy az kettő, és én ezt azokkal a szombólumokkal fogom jelölni, hogy 1+1=2, és ha valamit számolni kell, akkor a továbbiakban ezzel segítek kifejezni.


Tessék, itt van például egy agysejt elektromos jeleit leíró képlet:

[link]

2016. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is helyesebb lenne tudományt írni matematika helyett. És egyébként az érzelmek az szerintem egy rossz példa. A (természet)tudományok lényegében posztulálnak egy objektív valóságot és arra állítanak modelleket. Nem foglalkoznak olyan jelenségekkel, amik a szubjektumban, vagy a szubjektum világ viszonyában jelennek meg, mint az érzelmek.


Mindenesetre Vree-vel sem értek egyet. Az a nyelv, amivel leírjuk a tudományos megállapításainkat, nem "a matematika", hanem a (propozicionális) logika. A matematika inkább azzal foglalkozik, hogy bizonyos kitüntetett axiómarendszereket, (pl. Peano-axiómák, a ZFC, vagy az euklideszi axiómák) vizsgál.

2016. szept. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem foglalkoznak a szubjektív jelenségekkel??? Azért az nem luxus egy kicsit, hogy figyelmen kívül hagyják a világnak ezen nem csekély részét?
2016. szept. 21. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!