Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a multidimenzionalis...

Mi a multidimenzionalis paradigma elméletet?

Figyelt kérdés
Nemrég néztem végig a Gravity falls című sorozatot aho megemlítették ezt az elméééletet azonban az interneten csak angolul találtam magyarázatokat amiket ugyan végigolvastam, de mindegyik valami mást mondott. Magyarul meg konkrétan semmit. Rmélem valaki tud majd válaszolni!

#elmélet #paradigma #multidimenzió #gravity falla #rejtélyek városája
2016. aug. 5. 15:16
 1/2 Vree ***** válasza:
100%

Teknoblabla. (<- Star Trek-ül így mondják a forgatókönyvben azokat a részeket, hogy: "Kapitány! A hármas mihaszniumreaktorban pöcörög a bizergenc!") Szándékosan tudományosan hangzó, de a valóságban semmit nem jelentő szavak.


Nyilvánvalóan a Gravity Falls kitalált univerzumában a "multidimenzionalis paradigma elméletet" feltehetőleg az a tudományterület, ami lehetővé teszi a világok közti utazást, például Bill Cipher dimenziójába.


A "multidimenziós"t gondolom nem kell magyarázni, a "paradigma" pedig egy adott korra jellemző uralkodó tudományos irány, vagy valamilyen azonos gondolatmenet mentén érvelő hasonló elméletek összesítő neve a valóságban.

2016. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vree ***** válasza:
100%

^A fenti okból amúgy természetesen értelmetlen az a szóösszetétel, hogy "paradigmaelmélet". A paradigma az maga elméletek összességét jelenti, szóval ez egy "elmélet elmélet". :p Maximu úgy lehetne értelmezni, ha ez egy elméletek tulajdonságaival foglalkozó ( mondjuk kutatástani) elmélet lenne.

De feltehetőleg csak azért választották, mert a "paradigma" szó olyan "kockásan" hangzik.

2016. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!