Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nő folyamatosan, ilyen...

Miért nő folyamatosan, ilyen ütemben az átlagmagasság? Evolúciós szempontból nincs semmi előnye, inkább hátrányos.

Figyelt kérdés

2016. aug. 16. 22:40
1 2
 1/15 Gugu Gabor ***** válasza:
68%

Ez nem evolúció hanem csak a táplálkozás.

Az ember az utóbbi pár ezer évben elégé eltávolodott a hagyományos értelembe vett evolúciótól.

2016. aug. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, hogy evolúciós szempontból nincs sok előnye, de az tény, hogy a nőknek mindig a magasabb pasik jönnek be, ez okozhat egy fajta szelekciót ebben az irányban.
2016. aug. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Milyen ütemben? Ha arra a mítoszra gondolsz, hogy a középkoriak ilyen 1,5-1,6 m körül voltak, ez nem igaz. Hasonlóan magasak voltak, mint mi.

pl: [link]

2016. aug. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Evolúciós szempontból nincs semmi előnye... Dehogynem, a nagy termetnek vannak előnyei, legalábbis a férfiaknál. Jobbak az esélyeik a karrierépítésben és a nőknél is.

Másrészt viszont a termet növekedése egyelőre nem genetikai eredetű.

2016. aug. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor a Római Birodalom-ban nem 150 cm volt az átlagmagasság?

Mi köze a magasságnak a karrierhez?A világ urai,Napóleon,Lenin,Sztálin,Hitler,Putyin,egyik sem magas.

Az alacsony emberek tovább élnek.Kevésbé hajlamosak bizonyis betegségekre.Jobb a csontozatuk,kevésbé sérülékenyek.A magas embereknek szinte az összesnek gerincproblémája van.

2016. aug. 17. 12:19
 6/15 anonim válasza:
26%
Öhh... Lehet hogy rosszul tudom de ha jól emlékszem Napóleonnak sárga volta kézfeje és ezért dugta el mindig, Hitlernek folyton remeget a keze és morfiumokat kellett szednie, Sztálinnak ha jól emlékszem nem is egy testi hibája volt (ebben nem vagyok biztos mert már régen volt az a töri óra :D )
2016. aug. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

A következőkhöz összehasonlításként: a mai magyar férfi átlagmagasság 176 cm

A rómaiak kicsit alacsonyabbak voltak, mert kevés fehérjét ettek. Olyan 5'6" körüli átlagmagasságot találtam, ami ha jól tévedek 168 cm. Szóval alacsonyabb, de nem sokkal. Az átlag kelta férfi viszont (egyrészt mivel sok húst evett, másrészt talán genetika, ki tudja) átlagban 5'9" volt, ami 175 cm. Az átlag germán pedig 5'10, ami 178 cm. Persze mindezt az internetről bányásztam össze, úgyhogy nem tudom mennyire megbízható. De annyit biztosan mondhatok, hogy az ókori és középkori emberek nem voltak különlegesen alacsonyak.

2016. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Csak az őskorban voltak nagyon alacsonyak
2016. aug. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom,hol olvastam hogy a rómaiak 150 cm magasak voltak
2016. aug. 17. 18:07
 10/15 dq ***** válasza:
26%

azt hiszem, még nem tudjuk. Valami epigenetikai oka lehet. Azaz a születendõ csöppség génállományát nem csak a szüleinek a génállománya, de a szüleik táplálkozása is befolyásolja.

(Illetve a szüleik testmagassága, ami a génállományuk és a gyermekkori táplálkozásuk függvénye.)

Még új terület, nem igazán tudjuk hogyan mûködik.


Egyébként nagyon nem nõ folyamatosan, éhínségek esetén visszaesik.

2016. aug. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!