Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet legpontosabban...

Hogyan lehet legpontosabban ora nelkul masodpercet szamolni?

Figyelt kérdés

Gondolom hogy az egy, ketto, harom, negy... Az nem a legjobb megolgas

Brad pitt adta a kerdeshez az otletet hogy o ugy szamolt hogy: ezer es egy, ezer es ketto ezer es harom...


2016. aug. 28. 16:01
 1/6 2*Sü ***** válasza:

Általában az ember gyorsabban számol, mint ahogy a másodpercek telnek. Ezt kompenzálandó lehet hosszabb szöveget is mondani, kvázi teljesen mindegy, hogy mit:

- egy alma, két alma, három alma

- tizenegy, tizenkettő, tizenhárom (azaz tíztől kezdesz számolni)

- ezeregy, ezerkettő, ezerhárom


De a számolás sebessége így sem lesz túl pontos, nagyban függ, hogy milyen állapotban vagy. Felfokozott állapotban gyorsabban fogsz számolni, nyugodt helyzetben lassabban.


Ha ismered nyugalmi helyzetben a szokásos pulzusodat, és az kellően állandó szokott lenni, számolhatod azt. Ha tudod, hogy 72 a pulzusod, akkor 72-t számolva egy perc telik el.


Én pl. gyerekkoromban is, de ma is sokszor hallom TV-ben, rádióban azt a bizonyos öt sípszót. Én mindig ezt próbálom elképzelni, és ez alapján számolni. De így sem teljesen pontos, általában kicsit lassabban számolok.

2016. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kiszámolod, hogy egy vízcseppet (hogy kicsi legyen a légellenállás) milyen magasról kell lecsöppenteni, hogy egy másodperc alatt érjen földet. A következőt pontosan akkor kell csöppenteni, amikor földet ér az előző.
2016. aug. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vree ***** válasza:

Tapintsd ki a pulzusodat és mérd le, hányszor ver 1 perc alatt, és használd azt. :)


De mondjuk hogy milyen gyorsan számolsz (hány szám/perc), azt is le tudod mérni és aztán ahhoz igazodni.

2016. aug. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindegy, milyen ciklikus módszert választasz, csak lehetőleg egyenletes legyen.
2016. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha nem kell nagyon gyorsan elkezdened számolni a másodperceket, akkor esetleg lészíthetsz egy megközelítőleg pontos matematikai ingát 1 másodperces lengésidővel. Azt elindítod és onnantól már kicsit könnyebb. Az amplitudó úgysem befolyásolja a frekvenciát. A kötél hosszát kell meghatározni.
2016. aug. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy "hmm egy hmm kettő" órához begyakorolod. Más kérdés, hogy nekem olyan a hallásom, hogy megmondom hogy épp 50 hz szól, meg fejembe un egy óra ketyeg :) lehet röhögni :D
2017. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!