Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent magyarul pontosan...

Mit jelent magyarul pontosan a 'Warpigs' angol szó?

Figyelt kérdés

2016. szept. 29. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

[link]


Ennek lehet a többes száma. Nem lehet egy szóban megfogalmazni, csak körülírni.

2016. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vree ***** válasza:

war=háború, pig=disznó. Harci/hadi disznó, elég egyértelmű.

A Wikipédia szerint szó szerinti értelemben is létezett ilyen.

[link]


Az Urbandictionary-s jelentést (ami a warmonger-hez, a háborús uszítóhoz hasonló) elfogadom, de ismertségét vitatom. Az u.b. nagyon megbízhatatlan, sokszor "új internet szleng" szavazás, nem a valódi köznyelvet tükrözi. 2500 pozitív szavazattal 500 negatív ellenében annyi látszik, hogy az internetezők kellően nagy része elfogadja/tetszik neki ez a meghatározás, de felhívnám a figyelmet rá, hogy ez nem jelenti azt, hogy ez a köznyelvben is biztosan él. (Jelentheti egyszerűen, hogy a szavazók nagy része utálja Bush-t és Cheney-t.)

2016. okt. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dellfil ***** válasza:

Volt a Black Sabbath együttesnek egy Walpurgis című száma. Ha jól tudom későbbi változataiban már War Pigs címmel futott.

Walpurgis:

https://www.youtube.com/watch?v=6SaFe8Wy8HI

War Pigs:

[link]

Persze ehhez a zenéhez ez a klip jóval, jóval később készült. :)

Egyébként a "Walpurgis" keményebbre "politizálásából" keletkezett a "War pigs".

Persze nem mondom, hogy a Black Sabbath szóleleménye a "Warpigs", (háborús disznók?) de még az is lehet. A Walpurgis elferdítéséből, egy nagy fintorral a politikusok felé. (Ők a címadók. :DDD)

Már leírtam a fentieket, és kerestem egy régi verziójú War Pigs klipet, de jobbat találtam:

[link]


dellfil

2016. okt. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen én engem is főként a Black Sabbath miatt érdekel . Köszi a válaszokat
2016. okt. 1. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!