Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy utasszállító repülőgép...

Ha egy utasszállító repülőgép a tengerbe zuhan, akkor azt túl lehet élni? És ha igen, akkor hogyan lehet kijutni az alámerült gépből?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy valami miatt a pilóták nem tudják kellőképpen lelassítani a gépet, hogy úgy tegyék le, hogy az rásiklik a vízre, hanem ténylegesen belezuhan, és alámerül. Úgy tudom, a probléma az, hogy a nagy nyomáskülönbség(vagy ilyesmi?) miatt lehetetlen kinyitni az ajtókat(és kitörni az ablakokat?), tehát a gép egy nagy koporsóvá változik, hacsak nem sérül meg úgy a burkolat, hogy elég nagy rés keletkezzen rajta, melyen kifér egy ember. De ezt csak hallottam, szóval most szeretném tisztába tenni a dolgokat. NEM utazom sehova, NEM félek a repüléstől, szóval NEM kérek olyan kommenteket, hogy "közúti balesetben többen halnak meg, mint repülőgépszerencsétlenségben". Köszönöm. :)

2016. okt. 4. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

> „Tételezzük fel, hogy valami miatt a pilóták nem tudják kellőképpen lelassítani a gépet,…”

Akkor tökmindegy, mert mikor vizet ér, akkora lesz a lassulása, hogy abba instant belehal mindenki.


Ha sikerül lelassítani, és finoman rásiklani a vízre, akkor TALÁN van egy kis esély, és akkor is csak NEHEZEN, és sok MÁZLIVAL lehet túlélni. Amúgy ha véletlen megvan a landolás, akkor elvileg vannak biztonsági csúszdák a gép ajtajainál, azok lesznek a mentő csónakok. Viszont a segítséget ki kell várni, meg nem tudom, milyen örvényeket kelt a süllyedő gép (talán nem akkorákat, mint egy hajó), így arrébb evezni is érdemes lehet.

2016. okt. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem utasszállító repülő lenne, hanem kisgép vagy autó, ami elsüllyedt, akkor amúgy az a metódus – tényleg a nyomás különbség okán –, hogy miután elsüllyedt, az ablakokat kell megpróbálni kinyitni (régen tekerővel könnyen ment ilyenkor is, ha most elbaszódik az áram, akkor izgibb), és az ajtókat csak aztán lehet, hogy bement a víz. Ugye ha nem működik az ablaknyitó, akkor meg kell várni, még magától megy tele, viszont addigra mélyebben is lesz az autó, így nehezebb majd felúszni.


Betörni szerintem nem érdemes az ablakot, mert úgy csinálják meg, hogy apró szilánkokra törjön, így a beömlő vízzel még a szilánkokat is a képedbe kapod. (De ezt lehet, hogy kijavítja valaki.)

2016. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem, jó akkor nézzük azt az eshetőséget, hogy a pilótának mégis sikerül lassítania és rásiklik a gép a vízre. Ilyenkor egészen pontosan mennyi idő, amíg elmerül a gép? 60 másodperc? 90 másodperc? És ennyi idő alatt átlagosan hány ember tud kijutni? Hmm... a csúszdából lesz a csónak? Azt hittem azok külön vannak lerakva a kijáratok mellett... na, mindegy, a csónakokban lévő helyzetjelzők tönkremehetnek? ÉS ha igen hogyan?

Bocs, tudom, sok a kérdés.

2016. okt. 4. 19:44
 4/10 Gugu Gabor ***** válasza:

Ha baromi szerencséjük van akkor mindenki.

Itt a legnagyobb szerencse az volt hogy gyakorlatilag percek alatt oda értek a mentő egységek:

[link]



https://www.youtube.com/watch?v=ozZoBntX0O0

2016. okt. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

"Úgy tudom, a probléma az, hogy a nagy nyomáskülönbség(vagy ilyesmi?) miatt lehetetlen kinyitni az ajtókat(és kitörni az ablakokat?)"


Igen, ez az egyik probléma, illetve gondot szokott még okozni az, hogy ha a sós víz belemegy a szemükbe nem látnak tőle semmit és kitörölni sem tudják a szemükből, mert jó eséllyel leszakadtak a végtagjaik, míg a belsőszerveik szétrobbantak.

2016. okt. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3-as a Hudson folyósról hallottam, de azért köszi.


4-es, fantasztikus dramaturgiája és hangulata van a válaszodnak... tapsvihar. :P

2016. okt. 4. 21:35
 7/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha a gép nem szabványos kényszerleszállást hajt végre vízre (és még azt is mocskos nehéz úgy megcsinálni, hogy egyben maradjon a gép, a Hudson folyós csodának számít), hanem belevágódik, akkor a gép papírpohárként szakad szét.

Ha a gépnek sikerül egyben maradnia, akkor NEM süllyed el.

Ilyen helyzetben a nyomásprobléma nem fog fellépni, mert úszni fog. Az utastér légtérfogata simán fenntartja. A méretéhez képest nagyon könnyűek ezek a gépek.

Amikor már ajtók nyitva, akkor elkezd befolyni a víz, de mire teljesen elsüllyedne, az azért nagyon sokáig tart, órákig.


Nos, ha meg szétszakad a gép darabokra, akkor nincs légintegritás, tehát nyomás nem fog fennállni az utastér és a víz közt.

Ilyen helyzetben persze azonnal süllyed is a gép, aki az ütközést túlélte, annak sem sok esélye marad.

2016. okt. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tehát egy becsapódás ne m sokban különbözik egy földi becsapódástól, a gép széttörik, az utasok még inkább. Aki élve marad véletlenül, az is tehetetlen. Földi esetben lehetséges, hogy a mentők még fel tudják éleszteni, a víz esetén elsüllyed és megfullad.

Ha mégis egyben marad, az ajtó se nyílt ki az ütközéskor, akkor - mint előbb írták - lebegni fog. És számtalan módja van annak, hogy a vízfelszín felett nyissanak üreget, ahol ki lehet szállni. Persze csak ha szakértelemmel teszik, a pánikban senki sem cselekszik meggondolatlanul.

2016. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem szállított utasokat, de egy nagyobb repülő tavaly hasonló szituációba került, mint a hudsoni. Csak ők nem nappal, jó időben egy csendes folyóra kellett leszálljanak; hanem éjszaka, viharos időben a Csendes-óceánra:

[link] enwp.org/Transair_Flight_810

Életveszélyes sérülésekkel, kerültek kórházba, de talán 1-2 hét múlva kiengedték mindkét pilótát.


(((Itt van a rádiófelvétel is az esetről (persze az érdekes rész azután történik, hogy ez véget ér): youtu.be/B3fpQcRSnFE )))

2022. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta a vizsgálatból kiderült, hogy valójában csak az egyik hajtóművük romlott el, de tévedésből a másikat kapcsolták le, ezért kellett vízre szállniuk…
nov. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!