Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A léghajó technolokia alkalmas...

Jason89 kérdése:

A léghajó technolokia alkalmas lenne, felvenni a versenyt a mai repülögépek-kel?

Figyelt kérdés

egy léghajó boeing c-17 vagy airbus A-280 hajtó müvel képes lenne repülni vagy egyböl szét túrana a nyomástól ?

teher szállitásra vagy repülögép hordozó anyahajóként alkalmas lenne ?

belföldön ,képes lenne kamiont helyetesiteni a leghajó?



2016. okt. 9. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2016. okt. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Amit linkeltem pontosan a hasonló célú projekt. A kamiont mindenképp képes lenne kiváltani hiszen gyorsabb mint egy kamion és légvonalban kőzlekedik.
2016. okt. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 EagleHUN ***** válasza:

Attól függ hogy miben akarod kiváltani.

- Sebességben biztosan nem.


- Viszont biztonságos utazásban, esetleg teherszállításban még lehet szerepe.


- És ha már biztonságos de lassú utazás akkor látványos luxusléghajó! Vagyis szerintem nyaralásra, luxusutakra, éteremmel stb felszerelve biztosan van jövője.


- A teherszállítás kiváltása felől kétségeim vannak, mert bár igaz hogy légvonalban haladhat, a teher növekedésével rendkívüli mértékben kellene növelni a felhajtóerőt és a ballonméretet. Ami sokkal sokkal több méregdrága hélium használatát jelentené!

(Ami azért lassan el szokott szökni, még a ballonzsákon keresztül is, mert nagyon kicsi atom!)


- Sugárhajtóművek ballonon való használatára már én is gondoltam. De arra jutottam hogy ennek fizikai akadályai vannak!

A ballon közepébe kellene tenned az 1db hajtóművet, hogy stabil legyen a szerkezeted, tehát a ballon orrától a faráig egy "cső" alakú üreg lenne és ennek közepén a hajtómű (A ballon középvonalától egy kissé lejebb!)


Ha az aljára szerelsz a fülke alá 1db hajtóművet forogni kezd az egész.


Ha kettőt szerelsz a két oldalára, a ballon középvonalában talán működhetne, de nagyon meg kell erősíteni a rögzítési pontokat. Pont azért amit a kérdés alatt írtál, ne "dúrja" szét. Mivel a ballonnak nagy a légellenállása, a 2db túl erős sugárhajtómű el akarna szakadni róla!

2016. okt. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első linkben szereplő léghajó teherbírása 10 tonna és max 140-es tempót tud. Egy kamion teherbírása 20-25 tonna és - forgalmi helyzet függvényében - tudja a 90km/h tempót. Két kamiont kiváltani öt ilyen szörnnyel biztos jó buli lehet, főleg, hogy ezekkel a "háztól-házig" fuvarozás kicsit problémás :D :D
2016. okt. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én Eagle Hun nézetét osztom, szerintem ha van jövője, az elsősorban a luxusutazásokban rejlik. Nagyjából úgy kéne elképzelni, mint ma a luxus hajóutakat. Tehát mindenféle kényelmi és egyéb dologgal szerelik fel a léghajókat, és magas szintű kiszolgálást biztosítanak a fedélzeten.

Illetve még a sétarepülést válthatja ki. Nagyjából úgy, hogy felszáll egy adott területen, tesz mondjuk egy egy órás kört, és leszáll. Közben az utasok pedig gyönyörködhetnek a tájban. Balatonon simán el tudnék egy ilyet képzelni.

No persze, hogy a polgári repülést vagy a teherszállítást kiváltsa, azt nem hiszem.

Kicsit összeszedettebben úgy lehetne fogalmazni, hogy akkor van jövője, ha nem egy már meglévő szolgáltatást akarunk kiváltani vele, hanem egy teljesen újat létrehozni.

2016. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!