Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Angolban mikor tudom hogy egy...

Angolban mikor tudom hogy egy adott szó mit jelent?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy pld egy szó most Névmás,határozó,Melléknév.

Van rá szabály esetleg?

pld a that névmás nál a mondat elejére kerül?

Vagy akkor most hogy van ez mert nem értem.



2016. okt. 12. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Az angolnak meghatarozott szorendje van. Keress feld barmilyek angol tanito oldalt leirjak ott reszletesen.
2016. okt. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Adott helyzetben felismered es tudod hasznàlni. Ez az amit az iskola nem tanít meg. Szövegkörnyezet is nagyban szàmít.
2016. okt. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szókincs és értő olvasás. A magyar nyelvet is megtanultad, onnan tudod. Ugyanez áll az angolra is.
2016. okt. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vree ***** válasza:
68%

Kicsit zavaros a kérdés, de akkor te nem azt kérdezed, hogy honnan tudod, hogy egy szó mit jelent (arra a válasz: megtanulod szótárból), hanem hogy honnan tudod, hogy mi a helye a mondatban. Magyarul a szórendet akarod tudni.


Igazából nincs ebben semmi varázslat, a legtöbb mondatrész helye ugyanaz, mint a magyar nyelvben.

Névelők a főnév előtt állnak:

a cat

an apple

the car


Alany, állítmány, tárgy ugyanabban a sorrendben követi egymást:

I like bread.

Én szeretem a kenyeret.


Sőt jóval egyszerűbb dolgod van, a magyar ugyanis variálhatja a sorrendet, aszerint, hogy mit hangsúlyoz ki:

Én a kenyeret szeretem, nem a lekvárt.

Én szeretem a kenyeret, nem a Lukács Panni.

A kenyeret szeretem én, csak a morzsát nem.

Szeretem én a kenyeret, meg eszem is.


Angolban ilyen NINCS, ott mindig marad az alap sorrend.


Az állítmányon belül ha tulajdonságot, állapotot jelző mondat, akkor a létige kerül előre:

I am beautiful.

Én szép vagyok.

Kati is clever.

Kati okos.


Annyi a különbség,hogy amgayarral ellentétben NEM hagyhatóak el a mondatrészek (Szép vagyok.-> az "én" névmás nélkül, vagy Kati szép.->a "van" létige nélkül).


És így tovább. A határozószók helye pedig esetenként más, rendszerint a szó előtt vagy után, amire vonatkoznak, vagy a mondat elején vagy végén. Erre nincs varázslat, ha figyelsz az órán, vagy jó könyvből/weboldalról tanulsz, akkor ezeket a helyeket megtalálod ott megadva.


------------

"pl. a that névmásnál a mondat elejére kerül?

Vagy akkor most hogy van ez mert nem értem."


Tanulj meg jól kérdezni, mert ez így érthetetlen.


That, this-> ezek az "ez", "az" (vagy "ez a...", "az a...") mutató névmásoknak felelnek meg. Ezenkívül a "that" létezik "hogy" jelentésben is.


Következésképpen a helyük lehet:

1. valamilyen főnév előtt:

that man = az a férfi

this pen = ez a toll


2. főnévhez hasonló helyzetben önállóan a mondatban, mint alany vagy tárgy:

This changes nothing.

Ez nem változtat semmin.

That was unneccessary.

Az szükségtelen volt.

This is blue, that is green.

Ez kék, az zöld.


I see this, but I don't see that.

Látom ezt, de nem látom azt.

I want that, not this.

Azt akarom, nem ezt.


3. a "that" mint "hogy" ugyanott áll a részmondatok között mint a magyarban. Az egyetlen különbség, hogy az angol a magyarban ellentétben alárendelő mellékmondatok között NEM hasznél vesszőt.


I know that I am stupid.

Tudom, hogy buta vagyok.

I like that you are friendly.

Szeretem, hogy barátságos vagy.

2016. okt. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Amíg a saját anyanyelveddel is ennyire hadilábon állsz, addig különösen nehéz lesz.
2016. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

5: Nekem is ez jutott eszembe. :D

Angol tanárunk mindig ezt mondta, hogy előbb magyarul kéne megtanulni, mert addig ő hiába magyaráz, ha sokan azt sem tudják, hogy mi az az állítmány.

2016. okt. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!