Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lenne ha becsapódna egy...

Balóka kérdése:

Mi lenne ha becsapódna egy szupernova?

Figyelt kérdés
Az a házi feladat hogy írni kell a szupernováról egy kis "mesét"( fél oldalasat a füzetbe)hogy mi lenne ha becsapódna.Remélem tudtok segíteni legalább pár mondatba!

2016. okt. 16. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hová csapódna be? Mert hogy nem a Földbe, az biztos. Egy anyahajó méretű hidrogénbomba nem tud becsapódni egy porszembe.
2016. okt. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor mi a fazomat csinál? Felrobban?
2016. okt. 16. 17:18
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt, hol nem volt, egy szupernova. Tündérek népesítették be. Voltak közöttük jó, és voltak rosszak...

Folytasd innen.

De a földet hagyd békén, ez a becsapódás még a mesében sem lehetséges. Kizárt, hogy a tanárod, ilyen akarna. De ha mégis, még ma menj át egy másik iskolába. Oda már becsapódott - ha nem is szupernova, de szuper nagy ostobaság a tanáriba. Lehet, hogy az egész iskolába.

2016. okt. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Újabb kérdésedre kérdező: nem, úgy látom te robbantál fel. Ordenáré megjegyzéseknél nincs tovább.
2016. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor órán lehet hogy én értettem félre valamit, nem hinném hogy a tanárom ilyen hulye lenne. De akkor nem tudtok segiteni?
2016. okt. 16. 17:22
 6/13 Mojjo ***** válasza:
100%

Hát, ha csak a tanárod nem gombázott be úgy rendesen óra előtt, ilyet tuti nem kért. Nem olyami a feladat, hogy mi lenne ha a Föld közelében robbanna fel egy szupernova?


Amúgy nagyon egyszerű a válasz: mindmeghalnánk. Ezt fejtsd ki bővebben :)

2016. okt. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

A szupernova nem sodródik és nem kering semerre se, ugyanúgy egy helyben áll, mint egy állócsillag (pl. a Nap), tekintve hogy a szupernova maga is egy csillag volt, ami megsemmisítette magát. Sehova nem tud becsapódni, legfeljebb őbelé csapódhatnak aszteroidák, kisbolygók.


"Világűrben jártam, szupernovát láttam, fel akart robbanni, szabad-e locsolni?" :D

2016. okt. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Koszönöm a válaszokat de ugy döntöttem hogy a wikipédiárol kimásolok egy részletet oszt egye meg a tanár!
2016. okt. 16. 17:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak, hogy értsd amire a többiek céloznak:

itt egy kép, amin láthatod hogy milyen kicsi a Föld a Napunkhoz képest:

[link]


A szupernóvák tömeg jóval nagyobb, mint a napunké, ezért a méretük is nagyobb. Kicsit furcsa úgy fogalmazni, hogy "becsapódna" hozzánk , egy tőlünk jóval nagyobb objektum, nem ? :D

2016. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 dellfil ***** válasza:
100%

A szupernóva egy csillag robbanása, mint már többen is írták. Nem egy égitest, hanem annak - bizonyos okokból bekövetkező - folyamata. Maga a robbanást kiváltó ok a másodperc tört része alatt lejátszódik, ellenben az azt követő jelenségek látványos részei hetekig, néha hónapokig tartanak. Utána már csak szupernóva MARADVÁNY-ról beszélhetünk. :D Na az már ütközhetne a Földdel elvileg. Szerencsére ennek az esélye mostanában nulla, a Föld várható élettartamára nézve pedig közel nulla. :DDD A maradvány lehet - nem mindig! - neutroncsillag.

[link]


dellfil

2016. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!