Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az baj ha a transzformátor...

Az baj ha a transzformátor tekercsét több össze forasztott vezetékből készítem? Hogyan befolyásolja ez a kész traszformátor tulajdonságait?

Figyelt kérdés

2016. okt. 25. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Hosszában forrasztod, vagy csak a végeit keresztben?
2016. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azonos a keresztmetszetük és a szigetelést jól megoldod, akkor semmi probléma.
2016. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hosszában.


Kösszönöm.

2016. okt. 25. 21:50
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
A világon sokan ellenkező irányba mennének...
2016. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

A forrasztások nem tudnak majd összezárlatolni?

Mert ugyebár a trafótekercseket végig szigelelt szálakból illik feltekerni. Ha sima lakkozott drótod van, amit néhol forrasztasz, a forrasztási "göböcök" bele tudnak lyukadni a szomszédos lakkozott szálakba és máris tekercszárlatod van, esik a teljesítmény, az ellenállás, a trafó áttétele is.


Ugyebár műanyaghéjas vezeték meg nem szokásos trafóvezeték.

2016. okt. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha a forasztásoknál körbe tekerem pl. szigetelő szalaggel? Akkor az úúgy már nem lesz gond?
2016. okt. 26. 15:11
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
Én inkább a zsugorcsövet javasolnám, létezik minden kábelmérethez.
2016. okt. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk én a hosszában forrasztod kérdést úgy értettem, hogy például két profilt egymás mellé téve.

Tekercselőhuzalnál zsigerből nem javasolnám az időnként összeforrasztást, mert az akkora bunkókat fog jelenteni, hogy képtelenség a sorszigetelést normálisan megcsinálni, és/vagy igen nagy plusz helyigényt jelent, helypazarlás meg egy transzformátornál a legritkább esetben ajánlatos.

2016. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A lényeg az volt hogy jó-e úgyis hogy ha forasztva van. De akkor inkább szerzek egy elég hosszú vezetéket.
2016. okt. 27. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!