Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent a révült szó?...

Mit jelent a révült szó? Esetleg, hogy mondanád másképp

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
elavult, lejárt, régimódi
2010. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dellfil ***** válasza:

Nem. A révült nem egyenlő az évül, elévül kifejezéssel.

Révül, elrévül, - múlt időben - elrévült, azt jelenti, hogy a külvilágot kizárva, mélyen elgondolkodott. Az ilyen emberre az "elbambult" kifejezést használják azok, akik nem képesek elhinni, hogy vannak akik képesek "mélyen" elgondolkodni.

2010. ápr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A révülés a sámánok transz állapotába való helyezkedése, elmerülés a szellemvilágban, amit valamilyen bódító szerrel és/vagy dobolással értek el. A révült melléknévi igenév ebből ered, jelentése kibővült, és mindenfajta módosult tudatállapotban levőt (transzban lévőt, befordultat, beszívottat) jelenthet, de nem igazán használják ma már.


Az elrévülésben az "el" igekötő némiképp modosítja az alap igét (erre valók az igekötők), és valóban mélyen elmerengő, elmerült gondolkodást jelent, vagyis aki elrévült, az igazából elgondolkodott, elmélyült valamiben.

2010. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: bocsi, azt hittem azt jelenti, összekevertem az elévül-lel. bocsi.
2010. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a révült nem feltétlenül múltidő. Merthogy melléknév: milyen? révült. De igazából én se nagyon tudtam rá szinonímát :D
2010. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!