Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ötven éve indult a keresés...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Ötven éve indult a keresés intelligens (űr) lények után. Érdemes folytatni?

Figyelt kérdés
Szerintem igen, de lehet, hogy a módszer teljesen téves.
2010. ápr. 28. 21:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Szerintem vannak kozmikus lények, feltehetőleg olyanok is, akik jóval intelligensebbek nálunk. Hogy hol kell keresni őket? Ha engem megkérdeznének, én más rezgésszámmal próbálkoznék. Ultraibolyán túl, vagy még azon is túl...
2010. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az az egy biztos, hogy nem vagyunk egyedül. Túl nagy hülyeség azt hinni, hogy egy ekkora cseszett nagy térben csak mi élünk egyedül.

Az viszont megeshet, hogy a "közelben" olyan lények élnek, amik nem képesek felfogni a jelzéseinket, mert 1. túl primitívek, vagy 2. Nem érzékelik ezt a frekvenciát.

De persze meglehet, hogy már rég felfogták, csak leszarnak minket.

2010. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az egyik aggályom az az, hogy úgy járunk, mint azok a bennszülöttek, akik rendszeresen dobolnak a dzsungelben (értelmes társaknak üzenve ezzel) és mivel nem jön semmilyen válasz (hiába hallják a fehérek is a dobolást), levonják a következtetést, hogy "egyedül vannak". Néha látnak ugyan furcsa dolgokat, na de mi is látunk...
2010. ápr. 28. 21:47
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is van a Földön kívül is élet a Világ méretéből adódóan. De pont e miatt szerintem a közeljövőben esélyünk se lenne megtalálni azt. Persze ez az én véleményem :)
2010. ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a módszer nem téves - de talán kevés.

Gondoltad volna régebben, hogy a mélytengeri füstölőkben, jóval 100 fok fölött, egy árva oxigénmolekula és mindenféle fény nélkül - élőlények élnek?

Ráadásul az őseink???


Köztünk és a lehetséges élőlények között a legnagyobb gond a távolság: fényévekben vagy fejlettségben (ami jelenthet méretet és anyagot is).

Ha még nem rádióznak, ha már nem rádióznak, ha egyáltalán nem rádióznak - akkor csak úgy találjuk meg őket, ha odamegyünk, és legalább némi fogalmunk van, hogy mit keresünk.

Ők meg lehetséges, hogy már réges-rég ismernek minket - de nem akarnak közvetlen találkozást. Ezer okuk lehet rá.

2010. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Mindennek eljön az ideje. Godoljatok csak bele, ezelőtt például 20 évvel, azokat az embereket, akiknek volt kapcsolatuk a földönkívüliekkel és beszélt róluk, vitték a diliházba a sokkoló szobába. Nagyon sok emberrel kapcsolatban vannak már, de még mindíg nem beszél róla mindenki, mert a fenntartások még a jelenben is érvényesülnek. Ingtelligens fajok több bolygón is élnek, és sokkal fejlettebb a tudományuk mint nekünk. Ők tesznek pár kört nálunk, meglátogatnak minket, de egyenlőre nem fognak mindenki elé állni, hogy itt vagyunk. A titokzatosság az ő fegyverük!
2010. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Most is oda kéne vinni őket.De mivel liberalizált a világ ezért csak kiröhögjük őket.
2010. ápr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Érdemes, mert biztos, hogy léteznek, ekkora térben egyszerűen nem lehetünk egyedül. Bár emberi ésszel egy idő után felfoghatatlan mekkora az univerzum :D http://www.youtube.com/watch?v=aNekfKfth6Y&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=aNekfKfth6Y&feature=related

2010. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem lehet fénysebességnél gyorsabban haladni, akkor valszeg sosem találkozunk idegenekkel, akkor sem ha léteznek. Ezért csak az újabb fizikai modellekben reménykedhetünk.
2010. ápr. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Palackpostát is csak véletlenül találnak az óceánparton!

Képzeld el,hogy direkt kéne keresgélned utánuk!Egész életedben,lehet hogy semmit sem találnál,pedig 100%-ban tudod,hogy rengeteg úszhat még a vizekben!200 éves kutatás is kevés lehet,nemhogy ötven!

Az értelmes civilizációk keresése a "végtelen világban"...?Szerintem csak véletlenül találhatunk jeleket,de legalább teszünk érte valamit!

2010. ápr. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!