Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyek azok a foglalkozások/mu...

Melyek azok a foglalkozások/munkakörök, amik pár éven belül eltűnhetnek a technológiai fejlődés miatt?

Figyelt kérdés
2016. nov. 13. 22:46
1 2
 11/19 anonim válasza:
49%

Sokkal hamarabb észreveszi egy önvezető autó a szarvast, mint te, vagy bárki mást. Rentegeg szenzor figyeli az utat, közelre a távolra is "néz".


Egyébként pár éven belül az nyilván még nem reális veszély, nem kell félniük a hiéna taxisoknak egyelőre...


Viszont az automatizálás, m2m, IoT, big data, machine learning olyan divatos címszavak amik pár éven belül módfelett megvetik a lábukat az iparban, szolgáltatásokban, mezőgazdaságban stb

M2M.hu cikkeit böngészve azért kap egy átfogó képet az ember arról, hogy milyen munkákat veszélyeztet a jövő.

De mondok párat:

Call centeres: chatbotok már most is vannak. Szuperszámítógépek pedig kivételes nyelvi feldolgozással rendelkeznek.

Eladó, pénztáros: gondolom nem kell taglalni, az üzlethelység átalakításával önkiszolgáló rendszerre való átálás és kész. Lesz egy alkalmazott aki figyel egy tucat pultra. A vevők meg a telefonjukkal fizetnek (én már most is) vagy az arcukkal, hangjukkal.

A legtöbb szakma pedig átalakul. Pl mezőgazdaságában inkább kell majd egy gépészetben, IT dolgokban jártas egyén, mint jópár kétkezi munkas.

Futárok, postások: az elkövetkező években szerintem nem lépünk túl a pilot és béta programokon, de aztán mehet mindenki a levesbe. Persze ehhez megfelelő törvényi szabályozás is kell. Drónok esetében például.


Viszont ezek országonként, városonként nagyon eltérhetnek. Hogy globalisan is ilyesféle tendenciáról beszéljünk az még jóval több idő szerintem.

2016. nov. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
41%

"Gondoljunk csak a reggeli izzadásra Budakalásznál,vagy a Békásmegyeri HÉV átjáróra,vagy akár az átépítés alatt álló Róbert Károly körútra"


Igen, nyilván mindenki Magyarországon lakik, és ismeri azt a kis fing utcát.


Nyilván senki sem a noname terepasztal méretű agyonzsúfolt városi közlekedés helyettesítésénél kezdené az önvezető autók rendszerének kiépítését, hanem olyan területeken amiről ez a kérdés is szól. Ahova felesleges az ember.

Szerintem az önvezető teherszállító járműveket már be lehetne vezetni a kietlen pusztán és zord embertelen környezetben napokat kamionozó emberek helyett, akik emiatt két havonta láthatják a családjukat.

2016. nov. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%
Maradjunk annyiba, hogy amíg Dubai-ba Jetpack-el közlekednek emberek, robotok igazítanak útba a bevásárlóközpontba, és 2030ig tervezik az önműködő közlekedés állandósítását, és a rendőrség, hadsereg robotizálását addig itthon talán végre felujítják a hármas metrót.
2016. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom írták-e már előttem, de nem csak a technológia fejlődése miatt tűnnek el szakmák, hanem a gazdaság működése miatt, tehát hogy megéri-e.

Pl. a cipészek lassan el fognak tűnni, de nem csak azért, mert gépek gyártják majd a cipőket, hanem mert sokkal olcsóbban gyártják. A kovács mesterség sem azért tűnik el, mert egy gépsor is legyártja ugyanazt (ha nem is mindent), hanem mert a kovács már nem fog tudni annyit kérni érte, amiből meg is él.

Hiába csinál egy cipész vagy kovács minőségi, egyedi munkát, aránylag kevés ember fog rá annyit költeni, amennyiért megéri majd csinálnia a mesternek.

2016. nov. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
62%

Megint én.

"Sokkal hamarabb észreveszi egy önvezető autó a szarvast, mint te, vagy bárki mást. Rentegeg szenzor figyeli az utat, közelre a távolra is "néz"."


Elnézést az itt található sok hibáért. Így néz ki normálisan:


Sokkal hamarabb észreveszi egy önvezető autó a szarvast, mint te, vagy bárki más. Rentegeg szenzor figyeli az utat, közelre s távolra is "néz".


Egyébként jól mondják, a gazdasági változás is érdekes aspektusa a dolognak. Én például egyedibb darabokat veszek amiket viszonylag nehéz és drágább pótolni, ha megsérül, megeszi az idő. Szóval igényelném az elérhető áron dolgozó, minőségű munkát végző szakembert. Azt veszem észre, hogy ez már tényleg úri muri lesz lassan... Mindenki más bemegy a plázába és kicseréli, a nálam jóval tehetősebb réteg pedig vikunyával dolgozó szabókhoz jár..

2016. nov. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%
Az eladói munka is el fog tűnni, az önkiszolgáló "pénztár" miatt.(pl. tescoban)
2016. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Wadmalac ***** válasza:

"Az eladói munka is el fog tűnni, az önkiszolgáló "pénztár" miatt.(pl. tescoban)"


Részben lehet, de van, aki igényli az emberi kontaktust ksizolgálásnál.

Jó példa a Tesco, a pénztárosok akkor sem ülnek munka nélkül, ha nem kell sorba állni az automata fizetőpultoknál.


Az automatizálás először biztosan azokat a munkaköröket irtja ki, ami a tipikus "operátor", "betanított munkás" feladatkör.

Olyan munkákat, ami olyan monoton és egyszerű, hogy egy jól idomított csimpánz is elvégezné.

Az ilyen munkák alapból nem emberhez méltóak.


Ezért kellene a szakoktatást jobban fejleszteni és minden tanulót továbbtanulásra inspirálni.


A képzettséget nem igénylő kulimunkák ki fognak halni.


Az emberi döntésképességet, kreativitást igénylő területek nem fognak soha kihalni.

2016. nov. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Elarulnátok, hogy a 11. és 15. válasz miért lett lepontozva? Felettébb érdekelne.. Tekintve, hogy nem hülyeségeket írtam.
2016. nov. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A pontozások elég furák itt néha...
2016. nov. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!