Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az űrben lehet-e porszívózni?

Az űrben lehet-e porszívózni?

Figyelt kérdés
Működik-e súlytalanság állapotában a szívóhatás pl egy ilyen célra kifejlesztett eszköznél?

2016. nov. 27. 15:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy működik, miért ne működne? A gravitáció nem feltétele a porszívó működésének. Ennek egyik legjobb bizonyítéka az űrállomás, ahol hajvágás folyamán folyamatosan porszívózzák a delikvens fejét.

Ha közel légüres térre gondoltál (mondjuk a Hold felszínén), ott viszont nem működne. Legalábbis a hagyományos módon nem.

2016. nov. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Van erről valamilyen videó a youtube-on, hogy hogy vágják az asztronauták haját és tudnád nekem linkelni is?

"A hagyományos módon nem." Akkor valamilyen formában mégis? És ezt le is tudnád írni?

2016. nov. 27. 15:57
 3/17 Szirty ***** válasza:
2016. nov. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Most néztem egyet. Ha jól értem egyszerre nyírja és egyszerre porszívózza a fejét, és így nincs probléma a takarítással. Tök jó. :)
2016. nov. 27. 16:17
 5/17 A kérdező kommentje:

"A hagyományos módon nem." Akkor valamilyen formában mégis? És ezt le is tudnád írni?

Ezen kérdésemre még nem válaszoltál.

2016. nov. 27. 16:18
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A porszívó lényege, hogy a belsejében kisebb nyomás legyen, mint a külső nyomás. Ilyenkor beáramlik a levegő/por/minden. A Földön 100 kPa a légnyomás a felszín közelében, a Holdon 3 · 10^-13 kPa.

100 kPa-ból viszonylag könnyű kevesebbet csinálni, a 3 · 10^-13 kPa-ból nagyon nem egyszerű.

2016. nov. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én esetleg valamilyen elektrosztatikus porszívót tudnék elképzelni.

pl. ilyesmit: https://www.youtube.com/watch?v=sK9eWoxxORU

2016. nov. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. nov. 27. 17:49
 9/17 anonim válasza:
0%
Próbálkozz vizben, valamennyire ott is súlytalan állapot van, na meg a 220
2016. nov. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Elméleti tudományos kérdés volt. :) Porszívó helyett inkább a vízszivattyút ajánlom, mert ő barátságban van a vízzel.

Az általad ajánlott ötletet nem fogom kipróbálni, ugyanis nem most jöttem le a falvédőről. A többieknek köszönöm a figyelmes és tudományos válaszát. Nagyon örültem neki. :)

2016. nov. 27. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!