Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Bárki meg tanulhatja a fizikát...

Bárki meg tanulhatja a fizikát jó szinten?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom hogy fizikusi szinten, de akár azt is. Van az elektronika, ahhoz is láttam vannak törvények képletek, meg egy kis matek. Ebből kiindulva ha az ember meg tud tanulni egy témát, képletet, jelöléseket, számitani, miért ne tudna minden mást, ami a fizikára épül?

Bárki képes meg tanulni, vagy rá kell születni? Milyen feltételek kellenek rá?


2016. dec. 4. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
egy bizonyos szintig bármit meg lehet tanulni, csak idő és kitartás kérdése
2016. dec. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szinte bárki képes lenne rá, csak legfeljebb nincs hozzá affinitása, vagy kitartása. (Mint egy régi elmélet szerint, hogy 10 000 óra gyakorlással bármiből profivá lehet válni)


De nem pontosan értem, mire gondolsz "megtanulás" alatt. Az alapvető fizikatörvényeket, empirikus tapasztalatokat mechanika, elektronika, termodinamika körében egyszerű megérteni főleg ha minél többet ismersz, mert akkor a korábbi tapasztalatok és összefüggések átültethetőek az újabb ismeretekbe egy megfelelő analógia mentén. Én mindig is úgy tartottam, hogy tulajdonképpen az emberi gondolkodásmód, logika és emlékezet olyan mint egy pókháló. Minél nagyobb és összetettebb, elágazóbb ez a "pókháló" annál egyszerűbben helyezhető el egy új információ benne. Mint amikor az őseink szép lassan kifejlesztették az absztrakciós gondolkodásmódjukat, generációk múltán ugyanaz az égbolt már az istenek lakhelyévé avanzsált, egy barlang és egy ugyanolyan fa, mint a többi száz mégis egy otthon jelképezett és több jelentést kapott.


Tulajdonképpen a fizika is ilyen, az idealizált -absztrakt- matematikát a környező világra projektálja, vetíti. És a legszebb az, mikor tisztán matematikai úton, néhány triviális feltevésből egy másik következtetésre jut, aminek szintén van fizikai jelentése. Vagy amikor elágazó fizikaterületeket analógia mentén összekapcsol, mint például az áramlástant az elektronikával, a mechanikában a forgó mozgás dinamikáját a pontszerű test dinamikájával.


És aki egyszer megérzi ennek az ízét és tetszik neki, önszántából, kedvtelésből is ezzel foglalkozik. De van akinél olyan borzalmakat okoz, hogy még belegondolni sem akar, elutasítja (van aki így jár általános iskolában és gimnáziumban).


Szóval ez egy eléggé összetett kérdés, hogy mi alapján érthet valaki a fizikához -és hogy milyen szinten-. De ha mindenképp pár szóban kéne megfogalmaznom a feltételeket: Szeressen gondolkodni, megérteni a jelenségeket (és ez szinte már minden más feltételt is maga után von, kedvelje a matematikát, az absztrakciót).

2016. dec. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Szia én fizikus karon hallgatok és pont pár napja figyeltem meg valamit ezzel a témával kapcsolatban. Ugyebár ha valakit felvesznek a BME fizikus karára az azért elég tág ismeretekkel rendelkezik, mégis sok olyan hallgató van aki majd megszakad annyit tanul mégis megbukik, kiesik mert az anyag már kilépett a fizika tanulható részéből. Egy idő után viszont már meg kell érteni és ez nem mindenkinek sikerül. Érdekes pont, hogy az évfolyamon volt egy jallgató aki középsuliban nagyon jó volt meg minden, OKTV első 20ban volt mégis kibukott, nem amiatt mert lusta lenne, hanem mert egyszerűen nem állt rá az agya. Viszont van egy másik srác még az országos döntőkbe se jutott be középiskolában, de itt nagyon jól boldogul, 4es 5ösei vannak csak. Úgyhogy ez nagyon egyénfüggő és egyetem 2. 3. Éve előtt nem is igazán látszódik meg igazán. De ha ugy érzed érted is azt amit fizika órán elmondanak, és képes vagy azt továbbgondolni, összefüggésbe helyezni más törvényekkel akkor jó eséllyel meg van hozzá az érzéked. De ha csak mondjuk az 5 ös a célod a dolgozaton, vagy akár az érettségin, ne aggódj, addig könnyen eljuthatsz ;)
2016. dec. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hmm ez mind biztató, motiváló! Nem tudom hogy álmodozás e vagy fantázia, de szeretném érteni, s olyan állapotig eljutni hogy megértsek dolgokat, kész képleteket, dolgozzak is ki dolgokat, jó lenne ennyire eljutni, mert érdekel is.. viszont a tanulás része az.. kicsit nehézkes, mindig is nehéz volt. Viszont gyerek koromba sokat elmélkedtem, érdekeltek az ilyen dolgok, gyerekkönyvekből olvasgattam kisérleteket, volt hogy rajzoltam is.
2016. dec. 4. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!