Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Apám csodálatos trükkje....

Apám csodálatos trükkje. Miért nem működik?

Figyelt kérdés

Szóval ez a sztori:

Mondhatni nagyobb házban élünk ház északi felén van a fa-kályha, legdélebbi felén az én szobám. Van egy kissebb hordozható olajradiátor, és azt kell hozzátenni, az én szobámba lévő radiátorhoz, hogy felmelegítse a rad.ban lévő vizet, tovább vigye, ezáltal jobban felfűtse a házat.


Tudom hogy ez így nem működik, de nem tudom neki tudományosan megfogalmazni. Szóval hol itt a hiba?


2016. dec. 5. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha van kiépített fűtésrendszer, azaz radiátorok csövek a szobákban, ahhoz tartozik egy kazán is. Mi a bánatos faxért egy villanyzabáló olajradiátort tesztek a radiátor mellé, hogy felmelegítse a vizet? Am attól még ha helyileg minimálisat melegít rajta keringetni nem fogja.
2016. dec. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Neked csak jó, legalább nálad meleg lesz! 😁
2016. dec. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

ööö.


nem igazan ertem. Kivulrol probaljatok melegiteni a radiatort?

2016. dec. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Az olajradiátor egy watt villamos teljesítményből egy watt hőáramot csinál. Ilyen módon nagyon drága a meleg előállítása. Hogy ezt hozzátevéssel (?) még szét akarjátok osztani a lakásban, az ezen nem változtat.

Több nem lesz a meleg a szétosztástól, és amúgy nem is nagyon egyszerű megoldani, hogy átmenjen számottevő hő...

Miután minden elektromos energia hővé alakul előbb-utóbb, így egyszerűbb akkor már helyiségenként fűteni az árammal, és ezt mindennel lehet, ami fogyaszt: izzólámpa az energiatakarékos helyett, plazmatévé, villanyvasaló, stb.

2016. dec. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Trafó1 ***** válasza:
62%
Ha a te szobád meleg a radiátor kevesebb hőt ad le, így több jut más szobákba, de meleget nem vesz fel . Meleget akkor venne fel ha a hőmérséklete kisebb lenne mint a környezeti hőmérséklet de az meg igen kevés hőt szállítana a másik szobába. Ha máglyát raksz a radiátor köré , no az segítene:-D
2016. dec. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van egy olajradiátor a szobádban, azt tedd oda, ahol meleget akarsz + még biztonságos is (nem borítod fel, nem gyújt fel semmit).

A radiátort nem fogja felfűteni, mert ahhoz nem elég meleg és kicsi a hőcsatolás is. Ha viszont mégis sikerülne megmelegíteni, akkor meg nem menne tovább a víz, mivel a meleg víz az istennek sem akar lefelé folyni.


A számlát meg apád fizeti.

2016. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
69%
Még hozzátenném, hogy ha a központifűtés rendszer nem keringetőszivattyús, hanem simán a melegebb víz felhajtóereje forgatja, akkor, ha sikerül felforrósítanod a radiátort, úgy megállítja a keringést, hogy csak na.
2016. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!