Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Solar Thermal Motor működési...

EagleHUN kérdése:

Solar Thermal Motor működési elve (Katt a videóra! )?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=VQqpnAKf9cM


A videóban látható "alkalmazás" pontos működési elvét szeretném ha "kitalálnánk" mert érdekel (mint minden...:) ).


Én valami olyasmire gondolok hogy levegő jár a meleg napsütötte oldala és a hideg árnyékos oldala közt.


De ha valakinek más megoldása van írja le.


Sajnos csak az építésére találtam rá, olyan oldalt nem találtam hogy mitől megy...

[link]



2017. jan. 1. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az általad írt linken ott van.

A polimerek hőtágulása vagy inkább a rugalmassági együtthatóinak a hőmérséklet függéssén alapul.

A műanyag pl fekete zsák anyaga megvan nyújtav egyirányban mert így arra az irányra fog koncentrálódni a változás.Amikor a nap süti mert a fólia fent van akkor egy kicsit kitágul ami alúl van az meg összemegy ezért a henger fezsítésnek van mindig kitéve úgy hogy az alakja mindig változik és ez okozza a forgást. Pontosabban szólva a tömegközéppont állandóan mozgásban van úgy hogy ez a válozás forgást idéz elő.

2017. jan. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 dellfil ***** válasza:
100%

Igen, úgy lehet, mint az első válaszoló írta. (Ment is a zöld pacsi.:)

A szalagok megnyúlásának különbözősége - a melegített oldalon meglazul, a "hidegebb" oldalon feszesebb - excentrikussá teszi a forgórészt, annak a súlypontja kikerül a tengelyből, ezért a forgórész elfordul.

Mivel az eddig melegebb oldal árnyékba, a hidegebb meg a melegített oldalra kerül felcserélődnek a szerepek. :) megint változik a súlypont, és megint továbbfordul a szerkezet. Mindez folyamatosan, mindaddig, míg le nem árnyékoljuk a hengert. Akkor megszűnik a "súlypont vándorlás" és megáll a "kütyü". Így hajtja a hőkülönbség.

Hogy az effektus erősebb legyen, két csonkakúp vak van kisebb lapjaikkal egymás felé rögzítve. A szalagok nagy hőtágulású és jó hőelnyelő színű/anyagúak lehetnek.

Szerintem így működik, amit az is megerősít, hogy minél nagyobb a henger, annál lassúbb a szerkezet, mert a méret növelésével megnő a rendszer hőtehetetlensége. :)


dellfil

2017. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!